באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ונדליזם באתר רכבת העמק באלרואי

ונדליזם באתר רכבת העמק באלרואי

אתר רכבת העמק מעבר להיותו אתר מוכרז לשימור, מונצחים בו גם חמישה חללי צה”ל והוא מהווה אטרקציה תיירותית המושכת בכל שבוע מאות מבקרים מכל רחבי הארץ.

בסוף השבוע האחרון, “התארחה” קבוצה של פורעים בתחנת רכבת העמק ההסטורית שבשכונת אלרואי בטבעון.

האורחים הלא קרואים, פיזרו במבנה התחנה ההיסטורי ובסביבתו  עשרות בקבוקי שתיה ופחיות ופסולת קליפות  גרעינים ופיצוחים אחרים. בנוסף, הדליקו הוונדליסטים מדורה בתוך התחנה, וטינפו את קירותיה הלבנים בפיח. לקינוח הם שברו מספר בקבוקי זכוכית ופיזרו את השברים לכל עבר.

יו”ר עמותת רכבת העמק באלרואי – איציק רפאלי, וחבר העמותה המנהל את האתר – נחום לוי, המשקימים מדי בוקר לעבודות השימור ופיתוח הגן להנאת המטיילים והמבקרים, הזדעזעו ללמראה הטינופת והנזקים שהותירו אחריהם הפורעים חסרי המצפון.

 נחום לוי, דיוח מידית על האירוע לקב”ט מועצת טבעון – אלי זיו, שהבטיח להגביר את הסיורים הליליים במקום ולנקוט באמצעים נוספים על מנת לתפוס את הונדליסטים ולדכא את התופעה בכל האמצעים, לרבות הצבת מצלמות אבטחה.

נחוםלוי: “אנו קוראים למבקרים בגן להינות משלל המתקנים והאטרקציות שבו, אך מבקשים כי ישמרו על הנקיון ועל שלמות המתקנים והגן. חברי העמותה פועלים בהתנדבות בהחזקת האתר ושוקדים כל העת על פיתוחו. כאשר העידוד העיקרי לכך, הוא שיתוף הפעולה מצד המבקרים בגן. מעשי ונדליזם כגון אלה – הם היפוכו של עידוד וחבל…”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter