באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

התיאטרון של יקנעם יוצא לדרך

התיאטרון של יקנעם יוצא לדרך

מתנ”ס יקנעם מקים בימים אלה קבוצת תיאטרון קהילתי אשר תודרך על ידי הבמאי התיאטרון, גיל זרביב. הקבוצה תורכב מתושבי העיר והסביבה, כשהכוונה היא להעלות הפקה אחת עד שתיים בכל שנה. אלפסי: “אחד החלומות שלי הוא שליקנעם יהיה את הקאמרי שלה, ואני שמח שאנחנו בדרך הנכונה”.

קבוצת תיאטרון קהילתי תיפתח בחודש הקרוב ביקנעם ביוזמת מתנ”ס יקנעם, הקבוצה תיתמך במקביל על ידי עיריית יקנעם ומשרד התרבות והספורט. את הפעילות ובימוי הלהקה עתיד להוביל הבמאי גיל זרביב, בוגר בית הספר לאומנויות הבמה של סמינר הקיבוצים שביים עד כה מעל ל- 20 הצגות. בחודש הבא יערך אירוע חשיפה לפעילות התיאטרון הקהילתי יחד עם השחקן יעקב כהן.

לצורך הקמת התיאטרון הקהילתי, מזמין המתנ”ס את תושבי יקנעם בגילאי 25 ומעלה, שחיידק הבמה מקנן בהם, לבוא ולקחת חלק בהקמת קבוצת התיאטרון. הקבוצה תודרך על ידי במאי, תקיים סדנאות משחק מגוונות ואף תעלה מופעים והצגות לקהל הרחב. המטרה היא לבסס קבוצת תיאטרון פעילה שתורכב כאמור משחקנים מהעיר וסביבותיה, ותאפשר להם לבטא את עולמם על ידי אמירה בימתית.

הכוונה היא להעלות בשנה הראשונה הפקה חדשה, תוך שאיפה שהחל מהשנה השלישית תועלנה שתי הפקות מדי שנה, כשכל הפקה נכתבת ומוצגת על פי אמירתם האישית והקבוצתית של השחקנים עבור הקהילה היקנעמית כולה. ההצגות ירוצו מספר פעמים באולם תיאטרון יקנעם ומחוץ לה.

הבמאי גיל זרביב: ” בניגוד לחוגי דרמה המצויים, התיאטרון הקהילתי שם דגש של שלושה מעגלים חברתיים: הפרט, הקבוצה והקהילה. כל מעגל פועל בזכות עצמו, אך משפיע על המעגלים האחרים ומושפע מהם: המשתתפים לומדים להכיר את יכולותיהם המשחקיות והאישיות, את יכולותיהם להשתלב בקבוצה ולפעול כקבוצה. במפגש הסופי בין הקבוצה לקהילה, עם העלאת ההצגה נוצר הרגע המכונן המפגיש את הצופים עם עצמם כפי שהם משתקפים ומוצגים על הבמה, על ידי חבריהם, חברי התיאטרון הקהילתי”.

המשנה לראש העיר יו”ר הנהלת המתנ”ס, לאה פדידה בירכה על הקמת התיאטרון הקהילתי וציינה כי: “באמצעות יוזמה זו נוכל להעמיק את הרגשת השייכות והגאווה לעיר. בדיוק כמו שהיקנעמים גאים בקבוצות הספורט המקומיות, כך הם יתגאו גם בתיאטרון המקומי שלנו ולא יחשבו שרק ב’תל אביב זה קורה’. זה הולך לקרות גם אצלנו ביקנעם, ולהוות חלק בלתי נפרד מההווי הקהילתי של כולנו. אני מזמינה את תושבי העיר לקחת חלק בפעילות המתגבשת”.

ראש העיר, סימון אלפסי: “כעיר מובילת תרבות, ועיר תרבות מובילה, אנו שמחים להקים גם קבוצת תיאטרון קהילתי. אחד החלומות שלי הוא שליקנעם יהיה את הקאמרי שלה, ואני שמח שאנחנו בדרך הנכונה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter