באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

התוכנית לחיזוק מרכז העיר והמסחר בחצור הגלילית

התוכנית לחיזוק מרכז העיר והמסחר בחצור הגלילית

בחודשים האחרונים נעשתה עבודה מאומצת בכל הנוגע לתכנון חידוש המרכז המסחרי. העבודה כללה תכנון של צוות אדריכלים מקצועי, ביחד עם הציבור, שנועד לתכנן איך יראה המרכז בשנים הקרובות. פרויקט חידוש המרכז המסחרי יכלול את מרחב בתי העסק במרכז רסקו, לב העיר ומתחם השקם הישן וכמו כן את רחובות יצחק שמיר, חוני המעגל ובן גוריון.

בתהליך המשתף עם הציבור (שאררט) שנערך בחודש דצמבר, הוחלט על תכנית בדמות “שתי כיכרות”- יצירת שני מוקדי עניין מרכזיים, באזור בניין המועצה ובאזור המתנ”ס וביצוע עבודות פיתוח בין שתי הכיכרות, על מנת ליצור אטרקטיביות לכל המתחם. חידוש המרכז יכלול שדרוג של נראות המרכז המסחרי, הורדת האמפי תיאטרון ,יצירת חיבור בין כלל שכבות הגובה השונות, יצירת מרחבי פנאי לכל הגילאים, תכנון תב”ע להגדלת בתי העסק הקיימים, הקמת בתי עסק חדשים ועוד.

בחודש הקרוב יבוצעו עבודות מקומיות להחלפת פחים, עמודי תאורה, ניקוי רצפות והחלפת ריצוף פגום. יתר על כן, בחודש מרץ ייערך הפנינג במרכז המסחרי במסגרת “יום המעשים הטובים” במטרה לעודד את העסקים הקטנים וכחלק מהחשיבות לחבר את המרכז המסחרי לפעילויות קהילתיות.

בין היתר, כחלק  מחידוש המרכז, מבוצע תהליך תכנון להקמת מינהלת למרכז המסחרי שתפקידיה העיקריים יהיו למתג את המרכז ולפרסמו, לערוך אירועים ולדאוג לניקיון ותחזוקה שוטפים, לטובת העסקים והציבור.

בתאריך 14.3.17 יציגו האדריכלים המתכננים את התכנית הראשונית לציבור הרחב במעמד ראש המועצה, מר שמעון סויסה, חברי המועצה ועובדיה ועובדי החברה הכלכלית המובילים את התהליך. המפגש ייערך בשעה 19:00 במרכז הקהילתי “אוהל משה” באולם ספיר.

הקהל הרחב מוזמן.

המרכז מסחרי החדש (קרדיט: דוברות המועצה)

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter