באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

השלמת תשתיות בשכונת שער הגיא

השלמת תשתיות בשכונת שער הגיא

כ- 11 מיליון ₪ יושקעו בשלב א’ בהשלמת התשתיות בשכונת שער הגיא. פרויקט קידום ושדרוג התשתיות בשכונה הירוקה “שער הגיא” יוצא לדרך לאחר שלאחרונה זכה קבלן במכרז להשלמת הפיתוח בשלב א’ של העבודות בשכונה, והוא צפוי להתחיל בעבודות מיד בתחילת חודש ספטמבר

העבודות בוצעו בתחילה על ידי קבלנים מטעם משרד הבינוי והשיכון, אולם ראש העיר שראה שהדברים לא מתקדמים, ומתוך דאגה לתושבי השכונה, לקחה העירייה את ביצוע העבודות דרך החברה הכלכלית, והגיעה להסדר עם משרד הבינוי והשיכון. העבודות בשלב זה יהיו בחלק הצפון מזרחי של השכונה בו מתגוררים כ- 700 בתי אב שכבר אוכלסו ברובם, והם יכללו שיקום של הכבישים, המדרכות והחניות, עבודות תאורה, עבודות ביוב וניקוז, ועוד. לאחר מכן יבוצעו עבודות להארכת הטיילת לאורך שדרות רבין, וכן השלמת מעברים בין הקטעים של שטחים ציבוריים. כמו כן יבוצעו עבודות גינון בכיכרות. משך זמן העבודות הצפוי בשלב זה הוא כחצי שנה. העבודות בשלב א’ 2 יהיו בקטע היותר דרומי של השכונה. לעבודות בשלב זה ייצא מכרז לפני החגים, ובנוסף לעבודות התשתיות השונות בדומה לשלב א’, יבנה פארק חדש בשכונה, ויבוצעו עבודות שונות על שצ”פים (שטחים ציבוריים פתוחים).

העבודות בשלב ב’ יהיו בחלק הדרומי של השכונה שנמצא כיום בבנייה, ושטרם אוכלס, והם יתחילו בשנה הבאה. העבודות בשלב זה יכללו השלמת כבישים שלא קיימים כרגע. שלב ג’ שיסיים את עבודות בשכונה ושצפוי להתקיים במקביל לשלב ב’ יכלול עבודות בפארק הרכס. פארק הרכס הינו פארק גדול מאוד שייבנה לאורך השכונה כולה, מצפון לדרום, והעבודות בו יכללו בין היתר בניית אתרי שעשועים, הקמת שבילים ועוד.

ביצוע העבודות בשכונת “שער הגיא” יבוצע על ידי החברה הכלכלית של העירייה, וזאת לאחר שהעירייה הגיעה להסדר עם משרד הבינוי והשיכון וקיבלה על עצמה להשלים את עבודות הפיתוח בשכונה מתוך מטרה להבטיח שהשכונה תפותח כראוי והתושבים ייהנו מאיכות חיים גבוהה. העלות הכוללת של כל העבודות צפויה להסתכם בכ- 50 מיליון ₪.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“אני מברך על ההסכם שהגענו אליו עם משרד הבינוי והשיכון, ועל כך שאנו יוצאים לדרך ויש כבר קבלן זוכה לביצוע שלב א’ של העבודות. נבצע בשכונה עבודת תשתיות רחבת היקף במספר שלבים בעלות כוללת של כ- 50 מש”ח, ודיירי השכונה ייהנה מפיתוח ראוי ומעבודות ברמה גבוהה. אנו נעבוד ככל הניתן במהירות וביעילות ונדאג לתשתיות ולאמצעי בטיחות, ולהמשיך ולתת לתושבים איכות חיים גבוהה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter