באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הרוח הישראלית מתחזקת בחצור הגלילית

הרוח הישראלית מתחזקת בחצור הגלילית

השבוע, ביקרו בחצור נציגים מהרוח הישראלית של הסוכנות היהודית יחד עם רונית ושאול ליפשיץ אשר הביאו לחצור את תכנית ‘פותחים עתיד’.

בביקורם נפגשו עם הצוות המקומי של תכנית פותחים עתיד בראשותה של עדי ביטון מנהלת אזור הצפון, מיטל ביבנישתי מנהלת הפעילות בחצור ומנחם דרור מנהל התכנית בצפת. במהלך הביקור הם למדנו על המורכבות של הקהילות השונות המרכיבות את היישובים והשתלבות התכנית במרקם הפעילויות הרחב למען ילדים, בני נוער ומשפחותיהם. הם קיבלו סקירה על חוגים ופעילויות תרבות, על שת”פ עם בית הנוער ותכנית עיר ללא אלימות ועל הממשקים המרובים שעובדים מול אגף החינוך של המועצה. “איזו חבורה מופלאה של אנשים הפועלים כדי לסייע לכל ילד להצליח ולממש את הפוטנציאל שלו! שמחנו לבקר במועצה מקומית חצור הגלילית ולהכיר את ראש המועצה. בהחלט יש במה להתגאות! תודה רבה לכולם על יום מרתק.”

פותחים עתיד, היא תכנית ייחודית הפועלת בהיקף ארצי ומובילה ילדים, נערים, משפחות וקהילות להגשמת חזון של שינוי חברתי. חזונה של פותחים עתיד הוא להעניק לכל ילד ומשפחה בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל, את הביטחון, ההזדמנויות והכלים להצליח על ידי מימוש הפוטנציאל הייחודי הטמון בהם.

התכנית יוצרת ומעודדת הזדמנויות לצמיחה ולהתפתחות באמצעות רעיון חדשני וייחודי לפותחים עתיד – מודל הנאמן: תפקיד חברתי המהווה ציר מרכזי וגורם מפתח בהצלחתה. הנאמן משמש כבוגר משמעותי, מנהיג ומודל לחיקוי עבור משתתפי התכנית. הקשר של הנאמן עם הילד ומשפחתו מבוסס על הקשבה, נוכחות ותמיכה.

זהו רק טבעי שבחצור הגלילית תפעל תכנית המעשירה ומטפחת את הקהילה הצומחת בלב הגליל.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter