באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הצליחה לברוח למרות שהיתה אמורה להיות תחת השגחה מתמדת

הצליחה לברוח למרות שהיתה אמורה להיות תחת השגחה מתמדת

נערה מהעמק שהיתה אמורה להיות תחת השגחה מתמדת הצליחה לברוח מהפנימיה בה שהתה

עינת (שם בדוי), נערה בת 13 מאחד מהישובים בעמק אשר הושמה בפנימיה כשהיא מוגדרת כנערה ברמת מסוכנות 4 , רמה שבה אמור להיות עימה אדם בוגר בכל רגע נתון, הצליחה בשבוע שעבר לברוח מהפנימיה ולהגיע למערכת אחד העיתונים המקומיים כשהיא מבקשת לספר שם את סיפורה. עורך העיתון אמר לי כי סיפורה אינו מעניין אותו והזמין את המשטרה שהחזירה אותה אחר כבוד אל הפנימיה.

עינת נשלחה אל הפנימיה לאחר שלפני כשנתיים הותקפה מינית על ידי שני ילדים בני גילה במועדונית של הרשות בה היא מתגוררת, זמן לא רב לאחר מכן היא הותקפה מינית שוב. הפעם בשכונת מגוריה על ידי נערים בוגרים ממנה. בשני המקרים התוקפים הוחזרו למערכת החינוך ללא טיפול פסיכולוגי או אחר. בעקבות שתי תקיפות אלו החליטה מערכת הרווחה להוציא את עינת מביתה ולשלוח אותה לפנימיה וזאת כאשר הטענה היחידה כלפי אימה של עינת היא שעקב העובדה שהיא עובדת לפרנסתה בשתי עבודות, אין לה מספיק זמן על מנת לטפל בביתה בצורה מיטבית, בעיקר לאחר שתי הטראומות שעברה.

תגובת הרשות בה מתגוררת הילדה ” עניינה של הקטינה התנהל ומתנהל בבית המשפט בדלתיים סגורות. הרשות  אינה נוהגת לדון בעניינם של קטינים ובנושאים חסויים באמצעי התקשורת.”

ממשרד הרווחה נמסר בתגובה ” הנערה שהתה במסגרת שאינה נעולה. היא עזבה את הפנימייה מיוזמתה וללא קבלת אישור מהצוות המטפל ואותרה על ידי צוות הפנימייה כחצי שעה מרגע עזיבת המסגרת. הפנימייה פעלה באופן מלא על פי הנהלים וההנחיות. עקב חיסיון לא ניתן לתת פרטים נוספים על הנערה ועל מצבה”.

יואב עציון

צילום: PikiWiki – Israel free image collection project

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter