באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הצלחה לכנס מחקרי מגידו השלישי

הצלחה לכנס מחקרי מגידו השלישי

זו השנה השלישית שתושבי מגידו בשיתוף עם הצוות המתאם של המרחב הביוספרי , מכנסים כנס מחקרי המוקדש כולו ל מחקרים העוסקים בסביבת החיים הפיזית והאנושית במגידו. נוכחות גדולה של ציבור תושבים התכנסה בקיבוץ המארח משמר העמק .

כנס מחקרי מגידו השלישי
כנס מחקרי מגידו השלישי

המושב הראשון של הכנס אדם וסביבה, עסק בסוגית שיתוף הציבור במאבקים סביבתיים ובתהליך ההכרזה על המרחב הביוספרי . אילנה ארז, תושבת יקנעם המושבה, הביאה לנוכחים תמצית ממחקרה שהוגש ממש בימים אלה, בנושא שיתוף הציבור בהליך ההכרזה על המרחב הביוספרי רמת מנשה . למעשה מחקרה של אילנה הינו מסמך אקדמאי ראשון מסוגו לתוצרי התהליך שהתקיים בחמשת השנים האחרונות ומבטא עבור אנשי המקצוע ותושבי המועצה ממצא חשוב, מעניין ומשקף את הלך הרוח הציבורי שהיה לאורך הכנת תוכנית האב למרחב ביוספרי .
המושב השני עסק באדריכלות קיבוצית , עבר , הווה, עתיד. המושב הביא השקפה על אורח החיים הקיבוצי הפיזי והקהילתי מנקודת מבטה של האדריכלות. שני הדוברים מהמחלקה לארכיטקטורה בבצלאל, ציינו את התפתחות התכנון למגורים ולסביבה בחברה הקיבוצית והשינויים שחלו לאורך השנים בהתאם לשינויי אורחות החיים בקיבוץ.
המושב השלישי הוקדש ל 100 השנים הראשונות לשומר הצעיר,שחגג השנה במפעלים רבים, בהנחיית גדי רקובסיקי מקיבוץ עין השופט,
נטע שפירא מיוזמי הכנס ומארגניו: ” שמח שעסקנו בנושאים חשובים. אני מרגיש שהעמקנו בהם וגם חידשנו במשהו וחוץ מזה- גם הנאה אינטלקטואלית היא הנאה! אני חושב שצריך לקיים אירועים כאלה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter