באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הצגה ראשונה לתיאטרון הקהילתי ביקנעם

הצגה ראשונה לתיאטרון הקהילתי ביקנעם

כל הבמה שלהם. אחרי שנה מרתקת של לימוד שפת התיאטרון, חזרות והכנות, קבוצת התיאטרון הקהילתי של מתנ”ס יקנעם תעלה לראשונה מחזה על במת תיאטרון יקנעם. המחזה, ליסיסטרטה 2017, עובד ע”י הבמאי גיל זרביב, על פי המחזה שכתבה בשנת 2000 הבמאית ענת גוב ז”ל כשהיא מתבססת על מחזה שכתב המחזאי האתונאי אריסטופאנס בשנת 411 לפנה”ס. ההצגה תתקיים בחודש הבא בתיאטרון יקנעם בכניסה חופשית לקהל הרחב.

ליסיסטרטה, גיבורת ההצגה, חיה באתונה שלפני 2400 שנה, בעת מלחמה ארוכת שנים נגד ספרטה. היא מגלה מקוריות רבה בהצעתה לסיום המלחמה ומארגנת את הנשים, משני הצדדים, למאבק נגד הגברים. המחזה מדגיש את האבסורד שבמלחמה ואת הבדלי הגישה הבסיסיים בין גברים ונשים בכל הקשור למלחמה ושלום, חיים ומוות אהבה וזוגיות.

קבוצת תיאטרון קהילתי ביקנעם נפתחה לפני כשנה כיוזמה קהילתית בניהול מתנ”ס יקנעם הנתמכת במקביל ע”י עיריית יקנעם ומשרד התרבות והספורט. המטרה היא לבסס קבוצת תיאטרון פעילה שתורכב מתושבי יקנעם והסביבה חובבי משחק ותיאטרון, ותאפשר להם לבטא עולמם ע”י אמירה בימתית – כשלניסיון החיים ישנה משמעות נוספת על במת התיאטרון. במתנ”ס יקנעם מציינים עוד, כי  ייחודו של התיאטרון קהילתי הוא בהענקת משמעות לקולות האותנטיים של האנשים בקהילות השונות ביקנעם עצמה. זהו תהליך הגורם להעצמה אישית וקבוצתית לכל אורכו, החל משלב יצירת וגיבוש הקבוצה, שאיבת החומרים והסיפורים האישיים מחיי היומיום ועיבודם למחזה דרמטי מקורי, אשר מוצג בפני הקהילה היקנעמית.

בקבוצה חברים היום 12 שחקנים חובבים שישתתפו כאמור בהצגה אותה ביים גיל זרביב, ובניהולו המוזיקלי של יקיר שחף. ההצגה תתקיים בתיאטרון יקנעם , ביום שלישי 26/12/17 בשעה 20:00 אורך ההצגה : כשעה ועשרים ובכניסה חופשית.

גיל זרביב, במאי התיאטרון: ” בניגוד לחוגי דרמה המצויים, התיאטרון הקהילתי שלנו ביקנעם שם דגש של שלושה מעגלים חברתיים: הפרט, הקבוצה והקהילה. כל מעגל פועל בזכות עצמו, אך משפיע על המעגלים האחרים ומושפע מהם: המשתתפים לומדים להכיר את יכולותיהם המשחקיות והאישיות, את יכולותיהם להשתלב בקבוצה ולפעול כקבוצה. במפגש הסופי בין הקבוצה לקהילה, עם העלאת ההצגה נוצר הרגע המכונן שמפגיש את הצופים עם עצמם כפי שהם משתקפים ומוצגים על הבמה, על ידי חבריהם, חברי התיאטרון הקהילתי”.

יו”ר הנהלת המתנ”ס ח”כ לאה פדידה: “אנו מתקרבים בצעדי ענק ליעד הסופי– העלאת מחזה המעובד ומוצג על פי אמירתם האישית והקבוצתית של השחקנים עבור הקהילה היקנעמית כולה. היוזמה המיוחדת הזו בהובלת העירייה, המתנ”ס ומשרד התרבות מהווה חוויה מעצימה עבור חברי התיאטרון שעברו תהליך מיוחד לאורך השנה כולה. כך נוכל להתגאות בתיאטרון המקומי, שהולך להיות חלק בלתי נפרד מהווי הקהילתי של כולנו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter