באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הפרויקט הטכנולוגי לשדרוג מט”ש (מכון טיהור שפכים) מעיין צבי בהובלת תאגיד מעיינות העמקים הוצג בפני נציגי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה

הפרויקט הטכנולוגי לשדרוג מט”ש (מכון טיהור שפכים) מעיין צבי בהובלת תאגיד מעיינות העמקים הוצג בפני נציגי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה

תאגיד מעיינות העמקים ממשיך בהטעמת פרויקטים טכנולוגיים ביישובי התאגיד, והפעם מדובר בטיהור שפכים בשיטה חדשנית. מנכל התאגיד יהודה סיסו, שהציג את הפרויקט, ציין כי: “הפרויקט של חברת “fluence” במטש מעיין צבי המשרת את זיכרון יעקב ויישובי האזור, יאפשר הליך יעיל וחסכוני יותר של טיהור השפכים וטיפול בכמות רבה יותר של שפכים במתקן הקיים“. 

תאגיד מעיינות העמקים ממשיך להוביל קידום והטמעת טכנולוגיות בתחום המים והביוב ביישובי התאגידיקנעם, קרית טבעון, רמת ישי וזיכרון יעקב. פרויקט טכנולוגי לשדרוג מטש מעיין צבי נמצא בעיצומו והוצג לאחרונה בפני נציגי משרד הבריאות והגנת הסביבה עי מנכל התאגיד יהודה סיסו. מדובר במיזם של חברת “fluence”, שיפעל במטש (מכון טיהור שפכים) מעיין צבי המטהר את שפכי זכרון יעקב וישובי האזור.

אורי שמואל, יור דירקטוריון מעיינות העמקים וממלא מקום ראש עיריית יקנעם, הדגיש כי מדובר באחד משני הפרויקטים הטכנולוגיים אותם מוביל התאגיד בימים אלו בהשקעה משותפת עם רשות המים, מתוך ראייה בתאגיד כמוביל לחדשנות.

מנכל התאגיד יהודה סיסו ציין כי הטכנולוגיה של חברת “fluence”, תאפשר הליך יעיל וחסכוני יותר של טיהור השפכים בעקבות שדרוג התהליך הביולוגי לטיהור השפכים, מהלך שיביא לחסכון באנרגיה, ושיפור איכות השפכים.

הפרויקט הוצג לאחרונה בפני נציגים של המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות במחוז חיפה, בפגישה שנערכה במטש מעיין צבי. מנכל התאגיד סיסו וסמנכל הפיתוח של fluence””, ירון ברטל, הציגו את הפרויקט החדשני. ברטל ציין כי טכנולוגיה זו פועלת בהצלחה ב-20 אתרים שונים בחול. המערכת מבוססת על טכנולוגית ה-MABR – פתרון מודולרי המהווה פתרון אידאלי לטיפול במי שפכים, מה שיביא לשיפור באיכות מי השפכים תוך כדי חסכון אנרגיה וייעול התהליך ויאפשר טיפול בכמות רבה יותר של שפכים במתקן הקיים.

עוד הדגיש סיסו בפגישה כי התאגיד החל בשיפוץ המטש עם העברת אחריותו לתאגיד במהלך שנת 2016 וציין כי הטמעת הפרויקט הטכנולוגי תיתן מענה להתרחבות זכרון יעקב, פרדיס וחלק מיישובי חוף הכרמל  והוא יאפשר בעתיד קליטה של 13,500 אלף מק כחלק משדרוג המטש על ידי התאגיד (גידול של 50 אחוזים לעומת יכולת מטש מעיין צבי כיום)

את התאגיד ייצגו בפגישה מלבד סיסו גם מהנדס התאגיד סעד קדח ומנהל התפעול אלי מדו. לאחר הפגישה נערך סיור בשטח.

יצוין כי תאגיד מעיינות העמקים החל לפני מספר בהטמעת הפרויקט הטכנולוגי של חברת  BLUE I  מערכת החכמה לביטחון מים שהותקנה בארבעת יישובי התאגיד. המערכת שהותקנה ב-19 נקודות מפתח ביקנעם, קרית טבעון, רמת ישי וזכרון יעקב, מאפשרת לתאגיד לקבל התראה מידית בכל חריגה באיכות המים המסופקת ליישובים.

רשות המים מקציבה לנושא קידום טכנולוגיות מים וביוב סכום של כ-15 מיליון שקלים בשנתיים, ומתוך סכום זה אישרה לתאגיד מעיינות העמקים במהלך השנה האחרונה את בקשת התמיכה שהגיש התאגיד (קול קורא) לתמיכה בשני פרויקטים טכנולוגיים בעלות של כ-3 מיליון שח.

אורי שמואל, יור דירקטוריון מעיינות העמקים: “תאגיד מעיינות העמקים רואה חשיבות רבה בקידום טכנולוגיות מים וביוב עתידיות. אנו משקיעים רבות בהטמעת טכנולוגיות אלה, המצטרפות להשקעות קודמות שלנו בשנים שעברו במיזמים טכנולוגיים לשיפור איכות תשתית המים והביוב בתאגיד

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter