באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הפנינג שנות שירות ומכינות בנהריה

הפנינג שנות שירות ומכינות בנהריה

הפנינג שנות השירות והמכינות הקדם צבאיות התקיים ביום שני בבית הספר הרב תחומי שחקים בנהריה, בהשתתפות תלמידי שכבת יב של בתי הספר: שחקים, מדעים ואומניות ופסגות.

אילן וקנין, ראש מינהל חינוך וקהילה בעיריית נהריה, הגיע לברך את התלמידים והזמין אותם לאתגר את עצמם, להתעניין ולברר את האופציות השונות העומדות בפניהם, תוך שהסביר להם על חשיבות התרומה לקהילה, וערך הנתינה העצום הקיים ביציאה לשנת שירות או מכינה.
בהגעתם לכנס פגשו התלמידים את שגיא יניב בהרצאהכוחו של נוער‘, בה דיבר איתם על תפקידם המשמעותי בעיצוב החברה הישראלית של מחר, ועל היכולת המדהימה שקיימת בתוכם להיות אלו שמובילים את הדרך קדימה, תוך כדי חיזוק ההבנה שלהם על ההשפעה האדירה הקיימת בתוכם.
יחידת הנוער של עיריית נהריה אירגנה את ההפנינג למען השכבה הבוגרת, במטרה להעלות את המודעות והחשיפה בקרב בני ובנות הנוער בעיר לאופציות המגוונות הקיימות, ביציאה לשנת שירות ומכינה. כאשר ניתן לראות עלייה משמעותית בבני ובנות הנוער הבוחרים לצאת למסלולים אלו במהלך השנים האחרונות.
שנת השירות והמכינות הקדם צבאיות מאפשרות לבני ובנות נוער לדחות בשנה את שירותם הצבאי, זאת למען עשייה חברתית, קהילתית, חינוכית בשלל מסגרות שונות ברחבי הארץ. בשנה שעברה פורסמו נתונים המראים, כי כמחצית מהצוערים הנמצאים במסלול הקצונה בבהד 1 הינם בוגרי שנות שירות ומכינות, כאשר שלושת רבע מכלל הצוערים באותה התקופה ציינו כי הם בוגרי תנועות נוער.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter