באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

העלו את ירושלים על ראש שמחתם

העלו את ירושלים על ראש שמחתם

יקנעם ציינה 50 שנים לאיחודה של ירושלים

בסימן: “50 שנים לאיחודה של ירושלים”, קיימו בבית החינוך “אורנים” את הטקס היישובי המסורתי לאיחודה של ירושלים.

מנהלת בית החינוך, יפה וקנין בירכה את עיר הבירה ואמרה שהחלום שלנו הוא שאיחודה של העיר יכלול גם איחוד לבבות, ואיחוד בחיים המשותפים. המנהלה איחלה לירושלים שתדע שקט, שלום ושלווה עם אפשרות לשגשוג ופריחה בתחומים רבים. המנהלת ציינה שהטקס אותו הכין בית החינוך הוא מסורת עתיקת יומין, וזאת בהיותו של בית הספר אבן שואבת ומרכז קהילתי לשכונה הוותיקה, והוסיפה שהטקס הוא חלק מהפעולות שעושה בית הספר כחיבור לשכונה שזהו אחד מיעדיו.

הטקס התקיים בהשתתפות כל תלמידי בית החינוך. כל שכבה הכינה שיר אותו  שרו ורקדו תלמידות ותלמידי השכבה במהלך הטקס, כשקדם לכך שבוע של פעילות מגוונת סביב השיר. שבוע הפעילות כלל בין היתר: יצירות אומנות שקשורות לשיר, היסטוריה של הפזמונאים, ועוד. שכבת א’ שרה ורקדה את “שישו את ירושלים”, שכבת ב’ שרה ורקדה את “ירושלים של זהב”, שכבת ג’ את “ירושלים את חלום”, שכבה ד’ את “שומר החומות, שכבות ה – ו’ את “ילל” ו”עומדות רגלינו בשערייך ירושלים”. ריקוד מיוחד של הורים ותלמידים היה עם השיר “לך י-ם”. החלק האמנותי כלל גם מופע של מקהלת בית החינוך.

בבית חמ”ד “הדסים” ציינו את יום ירושלים באירוע בית ספרי שסיכם תהליך למידה שעברו התלמידים.  תלמידי כיתה ד’ ערכו את הטקס שכלל בין היתר גם מופע של שירי י-ם שהיה מתובל בספרי מורשת. מנהלת בית החינוך, עירית דובדבני אמרה שירושלים שולבה לאורך השנה במסגרת לימוד הנושא השנתי. בבית החינוך הציגו תערוכה מרשימה של עבודות שהוכנו לקראת יום ירושלים, ולמבקרים ניתנה הזדמנות לצפות ולעיין בתוצרים, בתחושה שאנו נמצאים בירושלים. בוגרי בית החינוך עיצבו קיר כחומת העיר ירושלים עליו הטביעו את חותמם. במהלך הערב הופיעה תזמורת בית החינוך, ומקהלת הבית.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“יום ירושלים הוא הזדמנות עבור כל אחד להביט ולחשוב על ירושלים שלו. ביכולתה של ירושלים להיות מיוחדת עבור כולם. אבני ירושלים מלאות בהיסטוריה של עם ישראל. ירושלים היא אבן היסוד של האומה, ולב החלומות היהודיים. אני מאחל לירושלים שתהיה עיר של אהבה ושמחה, עיר של סבלנות וסובלנות. אני מודה מעומק הלב  לכל קהילת “אורנים”, למנהלת יפה וקנין, לתמי הרשקוביץ’, למורות, להורים, ולכל התלמידות והתלמידים על טקס מיוחד ומושקע לתפארת  מדינת ישראל, ולתפארתה של ירושלים”.

מנהלת בית החינוך “אורנים” הגב’ יפה ועקנין:

“הכנת הטקס היא מסורת רבת שנים שלנו. היום הזה הוא יום חג לאיחוד ירושלים אך גם יום חגה של קהילת “אורנים” המאוחדת. ירושלים היא אות לשאיפות שלנו להגיע למנוחה ולנחלה. דרך הטקס  אנו מבקשים לחזק את קשר השייכות של התלמידים למדינה לעיר הבירה ולעיר שלנו יוקנעם. תודה לכל קהילת אורנים המורחבת על תרומתה לטקס”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter