באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

העיר הכי מדליקה כ 1000 שכנים הדליקו השנה נרות ביחד

העיר הכי מדליקה כ 1000 שכנים הדליקו השנה נרות ביחד

למעלה 30 בנינים הדליקו השתתפו השנה בפרויקט “בנין מדליק ביחד”, שהובילו “יחד – זהות יהודית- ישראלית בקהילה” ו”תרבות יהודית” הפועלים במסגרת מתנ”ס יקנעם יחד עמותת שחרות, והאגף לשירותים חברתיים בעיריית יקנעם.
לעתים אנשים עסוקים בעבודה ובעיסוקים שונים ולא יוצא להם להיפגש ביומיום ולהכיר אחד את השני. עוברים אחד ליד השני במדרגות או במעלית וחוץ “שלום – שלום” בקושי מכירים. בהדלקת נרות משותפת זכו מאות תושבים לזמן איכות של ביחד, משחק ערכי ומושקע של הכרות בלתי פורמלית, אכלו ושרו יחד. למעלה מ 1000 שכנים בבניינים השונים ברחבי יקנעם, חוו בחנוכה האחרון חוויה מגבשת ומרגשת שמחברת בין שכנים דרך ערכים יהודיים. כל בנין שנרשם לפרויקט קיבל ערכה חגיגית של חנוכייה, משחק הכרות וכמובן סופגניות, והתגובות לא איחרו לבוא “ממש עזרתם לאור העובדה שאת חלק מהשכנים לא הכרתי כלל עד שהזמנתי אותם למפגש” כתבו מאחד הבניינים שהשתתפו בפרויקט “  לפעילות המקסימה שהייתה בקופסא, גילנו פרטים חדשים ומעניינים על השכנים, כולם השתתפו במשחק והייתה אוירה נפלאה. קינחנו עם הסופגניות המעולות והסוכריות והיה פשוט מושלם. תודה רבה על רעיון מדהים, מצפים כבר לחגים הבאים…”
מבניין אחר כתבו “בזכותכם העמקנו במעט עם ההיכרות עם השכנים…פשוט יוזמה נפלאה כל הכבוד על היוזמה הברוכה גם המשחקים והשירונים תרמו ממש ואף שימשו אותנו יותר מפעם אחת…שוב תודה רבה!”
לאחר החנוכה תתקיים הגרלה בין הבתים המשתתפים, והזוכים יקבלו  סט קישוטים דקורטיביים ללובי הבניין.
לאורך כל השנה פועלים במתנ”ס יקנעם מבית החברה הארצית למתנסים, “ביחד יקנעם” ו”בתרבות יהודית” במיזמים שונים במטרה לקרב לבבות, לחבר בין קהלים וקהילות שונות, לזכור שרב המשותף מהמפריד ושרק ביחד נוכל להקים חברה ישראלית מתוקנת וטובה. ההיענות הגדולה של התושבים וכל התגובות הנלהבות מהחוויות המשותפות של בניין מדליק יחד מבטיחים שכל השותפים ימשיכו לצמוח ולקיים אירועים נוספים משותפים ביקנעם, שווה לעקוב באתר המתנ”ס.
לאה פדידה, יו”ר הנהלת המתנ”ס “זאת השנה השלישית שהמתנ”ס יחד עם העירייה ועמותת שחרות מקיימים את הפרויקט “המדליק” הזה, המחזק את הקשר בין השכנים ומחבר את הקהילה תחת ערכים יהודים חשובים. צמיחת הפרויקט וההשתתפות בו, מביעים את חוזק הקהילה ביקנעם ואת הרצון להשתייך ולהתחבר לקהילה המקומית.

צילום: תושבי הבניין

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter