באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

העירייה למען התעשייה

העירייה למען התעשייה

כ- 70 חברות מפארק ההיי טק השתתפו בכנס מעסיקים שהובילה עיריית יקנעם  יחד עם משרד הכלכלה והתעשייה

כ- 70 חברות לקחו חלק בכנס מעסיקים שארגנה והובילה עיריית יקנעם יחד עם משרד הכלכלה והתעשייה, וקיבלו מידע רב מבכירי המשרד.

ממונה מחוז חיפה והצפון במשרד הכלכלה, ריאד אבראהים פתח את הכנס שנערך בתיאטרון יקנעם ואמר שבמשרדו  מייחסים חשיבות רבה לכנס. ריאד סיפר שהוא זוכר את יקנעם מהעבר, וההבדל בין מה שהייתה אז למה שהיא כיום, הוא שמיים וארץ. ריאד אמר שיקנעם כיום היא מודל לחיקוי להרבה ערים, והוסיף שהעיר מובילה בתחומים רבים. ממונה המחוז הודה לרה”ע על דאגתו לעיר, לתעשייה ולחברות בפארק ההיי טק, לתעסוקה, ולתושבים. ראש העיר, סימון אלפסי נתן לנוכחים סקירה קצרה על העיר. רה”ע ציין שכבר בראשית דרכו חשב איך משנים את פני היישוב. רה”ע ציין שהיה חשוב לו  לפתח ביישוב פארק תעשייה ולא להביא תעשייה מזוהמת שמשלמת שכר מינימום. רה”ע סיפר שהוא והרשות ביחד עם החברה הכלכלית שהוקמה כבר אז, הובילו כל יזם אישית ודאגו לכל הנדרש. מנכ”ל ובעלים חברת PITCH, שי מלצר אמר שביקנעם יש את כל מה שנדרש על מנת להיות עיר היי טק מובילה, והוסיף שיקנעם הפכה למוקד משיכה למשפחות צעירות הודות למערכת חינוך מצוינת, תשתיות נהדרות, דאגה לזמן פנאי איכותי, ועוד. מלצר ציין שיקנעם היא אחת הערים המוצלחות ביותר, וכל זה קרה בזכות חזון. מלצר אמר שהקשר  עם התעשייה חשוב להצלחה. מנהל תחום בכיר ברשות להשקעות, רו”ח אסף גרינוולד הציג את פעילות הרשות ואת ההטבות שניתנות לתעשיינים. סגן מנהל הרשות לחדשנות, צחי שנרך דיבר על האתגרים בתמיכה הממשלתית במחקר ופיתוח, ואמר שתחומי הפעילות המרכזית הם בין היתר: תמיכה בצמיחה של חברות, חיזוק קשרי אקדמיה – תעשיה, תמיכה בתשתיות, מחקר, מימון וכוח אדם, רתימת חדשנות לאתגרים חברתיים, ועוד. מנהל תחום בכיר במינהל סחר חוץ, יריב בכר דיבר על כלי הסיוע ליצואנים. ראש האגף לשיתוף פעולה תעשייתי, ארנון ארבל דיבר על פעילות האגף שבראשו הוא עומד, והסביר שברכישות בינלאומיות שלנו כמו למשל הצוללות מגרמניה, יש דרישות לרכש גומלין.

סגן מנהל מינהל סביבה ובר קיימא, זאב ברל, דיבר על נושאי הסביבה בהיבט של מפעלי התעשייה בענף הכימיה והמחזור.

הכנס ננעל בדבריה של מנהלת אשכול מעוף, תמר שמחי שאמרה שאצלה במחלקה עוזרים להצמיח את החברה ולסייע לה לבחור את הנתיב הנכון. שמחי הסבירה לנציגי החברות על ההטבות שניתן לקבל דרך מחלקתה.

במהלך הכנס וכחלק מהפוגה, הרצתה למשתתפים סיגל שיפמן על ספרה “צמח על הניסיון שלך”, וסיפרה להם את סיפורה האישי.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“כנס מבורך אותו יזמנו והובלנו יחד  עם משרד הכלכלה והתעשייה לטובת חברות התעשייה שבפארק ההיי טק היישובי. נציגי החברות קיבלו כלים רבים, ומידע על מה הם יכולים לקבל ממשרד הכלכלה. לכנס הייתה היענות גבוהה, ואין לי ספק שבעקבותיו יצמחו שיתופי פעולה. אני מודה לכל מי שתרם להפקת הכנס ולהצלחתו”.

  • העירייה למען התעשייה
  • העירייה למען התעשייה

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter