באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המשרד להגנת הסביבה מקדם שלב נוסף בניקוי אזבסט פריך אשר יתבצע ברובו בשטחי ציבור בנהריה

המשרד להגנת הסביבה מקדם שלב נוסף בניקוי אזבסט פריך אשר יתבצע ברובו בשטחי ציבור בנהריה

השר להגנת הסביבה, חכ זאב אלקין, ביקר בנהריה וקיים ישיבת עבודה עם ראש העיר רונן מרלי, סגנו אייל וייזר וצוותי המקצוע של המשרד והעירייה. המשרד להגנת הסביבה מוביל בהמשך להחלטת ממשלה, מהלך לניקוי הגליל המערבי מאזבסט פריך ולצורך כך, יועדו תקציבים לניקוי שטחים ציבוריים בעיר נהריה על ידי קבלנים מורשים בהתאם להיתרים ופיקוח של המשרד. במהלך הדיון ציין מנכל המשרד להגנת הסביבה גיא סמט, כי המשרד נכנס לעבודה עם דגש על פינוי מפגעי אזבסט פריך בשטחים ציבוריים בעיר.
השר זאב אלקין: “אני מברך על התקדמות רבה שחלה בשנה האחרונה בטיפול במפגעי האזבסט ואני שמח לבשר על התקדמות משמעותית ביישום שלב בבתוכנית לניקוי אזבסט פריך בשטחים ציבוריים ברחבי העיר נהריה בפיקוח וליווי מלא של המשרד להגנת הסביבה. אנחנו נותנים קדימות לטיפול במפגעים בעיר נהריה ולכן מקצים תקציבים ייעודיים מתאימים“.
ראש העיר, רונן מרלי: “אני מבקש להודות לשר אלקין ולצוות הבכיר של המשרד בראשות המנכל גיא סמט שהחליטו לקדם את שלב בבמיזם שנועד לפנות את כלל מפגעי האזבסט הפריך מהשטחים הציבוריים בתחומי העיר שלנו. יש לנו שיתוף פעולה הדוק עם גורמי המקצוע במחוז ובמשרד בירושלים. בהתאם להנחיות המשרד קידמה העירייה נגישות לציבור במידע על הדרכים לדווח על מפגעי אזבסט כדי שתוכן תוכנית עם היתרים מתאימים ופיקוח מלא של המשרד על פינוי האזבסט“.
במהלך הישיבה נידונו נושאים סביבתיים חשובים נוספים ובהם קידום נושא המיחזור בנהריה, לאחר שלאחרונה סוכם על הצטרפות העיר לפרויקט מיחזור האריזות של תאגיד ת.מ.י.ר בעקבותיו יפוזרו בקרוב עשרות מיכלים לאיסוף פלסטיק וזכוכית בנהריה. בנוסף, נידון נושא הכנסת אוטובוסים חשמליים לעיר. בנושא זה סוכם כי עיריית נהריה תגיש בקשה למימון החלפת חלק מהאוטובוסים בנהריה לחשמליים.   

צילום: דוברות עיריית נהריה

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter