באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המשרד להגנת הסביבה מעניק תמיכה כספית למבני מגורים ביקנעם

המשרד להגנת הסביבה מעניק תמיכה כספית למבני מגורים ביקנעם

מענק של המשרד להגנת הסביבה למבנים ירוקים הנבנים ביקנעם על ידי חברת שיכון ובינוי.  

המשרד להגנת הסביבה מעניק תמיכה כספית בסך כ-10 מיליון ש”ח לבניית בנייני משרדים, בתי-ספר, גני ילדים ומבני מגורים בהתאם לתקן הבנייה הירוקה החדש. מדובר בפרויקט שאושר במסגרת החלטת הממשלה לגיבוש תכנית לאומית להפחתת פליטת גזי חממה בישראל.  אף אחת מהרשויות המקומיות שזכו לתמיכה בגין בניית מבני ציבור אינה מהעמק אך המשרד מעניק תמיכה גם ליזמים פרטיים הבונים מבני מגורים וחברת שיכון ובינוי הינה בין הזוכות במענק זה. המשרד יעניק לחברה מענק בגודל של 59 ₪ למ”ר עבור מבנים ירוקים ביקנעם ששטחם הכולל הוא 1,947 מ”ר ובסך הכל תקבל שיכון ובינוי 114,873 ₪.

תמיכה לבניה ירוקה ביקנעם
המשרד להגנת הסביבה תומך בבניה ירוקה

יש לציין כי לאחרונה העלה המשרד קמפיין לעידוד רכישת דירות ירוקות ולמניעת הטעיית הציבור על ידי קבלנים המוכרים דירות המתחזות ל”ירוקות” וכלל אינן עומדות בתקן. בנייה ירוקה במבני ציבור, כמו בתי ספר וגני ילדים, צפויה לחסוך כ-40% מצריכת המים וכ-25% מצריכת החשמל . בנייה ירוקה למגורים צפויה לחסוך כ-30% מצריכת החשמל בדירה ממוצעת וכ-10% מצריכת המים.

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן: ” פרויקט מסוג זה ובנייה נוספת על פי תקן בניה ירוקה יעודד רשויות ויוכיח להן שניתן וכדאי לבנות ירוק עבור הילדים שלנו. בנייה ירוקה לא רק שתשמור על הסביבה ותחסוך לרשויות כסף, אלא גם תשמור על בריאות ילדנו ותשפר את הישגיהם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter