באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המקומות שחובה לראות בסין

המקומות שחובה לראות בסין

סין היא בין יעדי התיירות המבוקשים בעולם אבל את המרחבים האינסופיים שלה אי אפשר להספיק בנסיעה אחת. בדיוק בגלל זה כדאי שתכירו כמה מקומות שחובה לבקר בהם ותציבו אותם בראש סדר העדיפויות

סין נפתחה רק בשנים האחרונות בפני מדינות המערב, אך לא חלף הרבה זמן מאז ועד הרגע שבו הפכה לאחד מיעדי התיירות המבוקשים בעולם. הערים הגדולות שנגחאי ובייג’ין מציגים את הצד המתועש, המודרני והמפותח של סין, לעומת המרחבים הפתוחים שמדגישים את ההיסטוריה, המורשת והמסורת. כל זה מתובל בנוף עוצר נשימה ובתרבות ייחודית.

הגודל העצום של סין ואינספור אתרי התיירות שמנוקדים על גבי המפה מקשים על מי שרוצה לתכנן בה טיול בלתי נשכח. מצד שני, דווקא מדינה ענקית כמו סין היא הזדמנות להצביע על כמה מוקדי תיירות מקוריים ומעניינים במיוחד.

העיר האסורה והעיר המודרנית: הכל על בייג’ינג

סביר להניח שתתחילו את הטיול שלכם בסין עם נחיתה בבייג’ינג. יש טיסות ישירות מישראל לבייג’ינג וכדאי לתכנן את הטיול בסביבתה כנקודת מוצא. את התחבורה והטיסות הפנימיות חשוב להזמין מראש. במידה ואתם מגיעים רק ל-7-10 ימים, התמקדו באזור עירוני אחד וצאו ממנו לאזור טבע אחד או שניים מקסימום.

העיר האסורה בבייג’ין הייתה מקום מושבם הבלעדי של שליטי המדינה במשך למעלה מ-500 שנה. זהו אתר חובה לכל מי שמבקר בסין לבד או עם הילדים, ואפשר לשלב את הביקור בה עם כיכר טיאנאנמן והמוזיליאום של מאו. במידה ואתם מגיעים עם המשפחה, כדאי להשאיר זמן למוזיאון לפיתוח עירוני ולראות דגם מוקטן של העיר האסורה כשהיא מפוסלת מעץ במבוק.

את הטיול בבייג’ינג תוכלו להמשיך עם ביקור בבית האופרה החדש, שנמצא במרחק הליכה מכיכר טיאנאנמן. אטרקציה תיירותית נוספת מחכה לכם ברובע האמנות 798 שהוא למעשה מפעל ענק שהעסיק עד שנות ה-90 של המאה הקודמת מעל 200 אלף פועלים. בשנת 2000 הפכו החללים התעשייתיים לגלריות, מוזיאונים, מסעדות, חנויות אופנה ובוטיקים לעיצוב. התנועה במתחם רגלית בלבד ובו תוכלו לעבור בין תערוכות בסין בלי הרעש וההמולה שמאפיינים בדרך כלל את בייג’ינג.

נהרות ואמנות: הסודות של שנגחאי

תוכלו להגיע מבייג’ינג לשנגחאי ברכבת מהירה שאורכה שלוש וחצי שעות. מומלץ להקדיש לפחות כמה ימים לעיר הנמל שנגחאי, ובדרך ניתן לעצור באחת מעיירות המים שעל נהר היאנגצה.

בשנגחאי עצמה תגלו אווירה אורבנית תוססת, רחובות שוקקים ואפילו גטו יהודי מתקופת מלחמת העולם השנייה. הילדים שלכם יאהבו בעיקר את מתחם הארקייד מתחת למוזיאון שנגחאי המפורסם.

את הביקור בשנגחאי כדאי לקנח עם מתחם האמנות המודרנית M50, שכולל מעל 100 גלריות מתחלפות. מלבד העוצמה האסתטית, המתחם מומלץ כי בו ניתן לראות את הסוגיות הבוערות שמעסיקות את המדינה. הפריטים הבולטים בגלריות הם ציורים, פסלים ואמנות ניו-מדיה חדשנית.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter