באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המסוף החדש שהקימה עיריית יקנעם בשער הגיא יפתח ביום ראשון.

המסוף החדש שהקימה עיריית יקנעם בשער הגיא יפתח ביום ראשון.

ראש העיר, סימון אלפסי סיכם עם משרד התחבורה על הוספת 33 נסיעות ביום מיקנעם לשכונות ביישוב ולרכבת העמק. הוספת הנסיעות תהיה גם מהרכבת לשכונות העיר ולמסוף בשער הגיא. לראשונה: כחלק מחזון העיר הירוקה –  5 אוטובוסים ירוקים שפועלים על חשמל ינועו ברחבי העיר

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי נפגש עם נציגי משרד התחבורה וחברת סופרבוס וסיכם עימם על הגדלה משמעותית של מספר הנסיעות היומיות בקו מיקנעם לרכבת העמק, ובקו ההפוך מרכבת העמק ליקנעם. כפועל יוצא מכל החל מיום ראשון הקרוב (1.7) יתווספו 33 נסיעות בקו יקנעם רכבת העמק – קו 117. 16 נסיעות יהיו מיקנעם לרכבת העמק, ו – 17 נסיעות יהיו מרכבת העמק ליקנעם. הוספת האוטובוסים תביא לכך שכל חצי שעה ייצא אוטובוס מיקנעם לתחנת הרכבת.

הנסיעות הללו יתחילו ויסתיימו במסוף החדש שנבנה בשכונת שער הגיא, ואשר צפוי להיפתח ביום ראשון הקרוב – 1.7. המסלול אותו יעשו האוטובוסים בקו הרכבת הוא: יקנעם – שכונות העיר – כפר יהושע – תחנת הרכבת.

בנוסף להוספת כמות הנסיעות, בעירייה עובדים זה מכבר על הקמת תחנות חדשות ברחבי העיר, ובתוך העיר יתווספו עוד 15 תחנות.

בנוסף לקו 117, יתווספו גם נסיעות בקווים: 188 ו- 180 מיקנעם למרכזיית המפרץ חיפה שגם היא צפויה להיפתח בתחילת שבוע הבא. רציפי סופרבוס במרכזיית המפרץ החדשה חיפה יהיו הרציפים: 12,11,10.

כחלק מחזון העיר הירוקה יופעלו לראשונה בישראל, ביקנעם, חמישה אוטובוסים ירוקים שיפעלו על חשמל ויסיעו את התושבים בקווים הפנימיים בעיר.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“שמחים להוביל מהפכה תחבורתית לרווחת תושבי העיר. העיריה הקימה מסוף בשכונת שער הגיא והדבר יביא לשדרוג משמעותי של התחבורה הציבורית מירנעם ואליה. העובדה שדאגתי שיתווספו למעלה משלושים נסיעות בכל יום לרכבת העמק ובחזרה, מביאה לכך שלמעשה כל חצי שעה ייצא אוטובוס לרכבת וממנה ליישוב. אנחנו מנגישים עוד ועוד את התחבורה הציבורית, ובנוסף לכך גם הופכים אותה לנוחה יותר וירוקה יותר עם הוספת תחנות אוטובוס חדשות, והכנסת אוטובוסים ירוקים שנוסעים על חשמל וחוסכים בזיהום אוויר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter