באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המלאכית מבית החולים כרמל

המלאכית מבית החולים כרמל

הצוות הרפואי של בית החולים ‘כרמל’ לא נח גם מחוץ לשעות העבודה, ובשבוע שעבר הצילה האחות מאי פינטו את חייב של אזרח שקיבל התקף לב בזמן הנהיגה, בסמוך לביתה. האזרח פונה לבית החולים, שם עבר צינטור.

מאי פינטו התחילה את עבודתה כאחות בבית החולים ‘כרמל’ רק לפני מספר שבועות, וכבר השבוע היא הצילה את חייו של אזרח שהתמוטט ברחוב ליד ביתה. האזרח, תושב דאלית אל כרמל, הגיע לבקר את מאי בבית החולים לאחר ששוחרר מהאשפוז, ובמפגש המרגש היה קשה לעצור את הדמעות והחיבוקים ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים כרמל. אמיר אבו חמוד בן ה- 45 תושב דליה איבד את הכרתו בזמן הנהיגה, קיבל התקף לב והתנגש עם רכבו ברכב שבא מולו. מאי שגרה באזור שמעה את קולות התאונה. יצאה מהבית ורצה במהירות עם אביה למקום התאונה. יחד הם התחילו לטפל באמיר: “הורדנו אותו מהרכב והתחלנו לבצע בו עיסויים והנשמות. הוא ניראה כחול ועם סימנים דיי ברורים של התקף לב, אחרי מספר דקות של עיסוי וטיפול הוא החל להשתעל והדופק חזר”. מאי הזעיקה ניידת טיפול נמרץ ופינתה את אמיר עם התקף הלב לחדר המיון בכרמל.

בחדר המיון קלט את אמיר ד”ר דמיטרי קמפניין, מומחה מהיחידה לטיפול נמרץ שהמשיך את הטיפול ביצע אינטובציה והכניס את אמיר לצנתור דחוף. במהלך הצנתור פתחו הרופאים את הסתימה הקריטית בליבו של  אמיר באמצעות בלון. והוא הועבר להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ.

“בעיניי זה כמעט נס מושלם” אמר ד”ר קמפניין, “מה שבטוח הוא שללא הטיפול בשטח העיסוי וההחייאה שביצעו האחות מאי ואביה, אמיר לא היה איתנו היום, הם בהחלט הצילו את חייו”.

האחות מאי בת ה 23 סיימה את לימודי הסיעוד שלה רק לפני מספר חודשים היא עבדה בבית החולים איכילוב בתל אביב, התגעגעה לחיפה ולצפון, חזרה הביתה, והתקבלה לפני מספר שבועות לעבודה במחלקה הפנימית א’ 1 שב’כרמל’: ” אני מרגישה ש’כרמל’ בשבילי הוא בית חם, התקבלתי כאן בחום ובאהבה יוצאי דופן” מספרת מאי, “כולם מתייחסים אליי יפה ובכבוד העבודה ממלאת אותי בסיפוק ואני כבר מרגישה חלק ממשפחה גדולה של כרמל”.

אמיר עצמו מתאושש כעת מהטיפול הרפואי ומתכונן להמשך טיפול והחלמה ביחידה לטיפול נמרץ בכרמל: ” כל החיים שלי אני חיי בדליה, אני אהוב ואוהב מאוד אנשים. האחות מאי ואבא שלה שהצילו אותי הם שליחים משמיים של אלוהים להציל אותי ואין לי מילים להודות להם. אני מכיר כבר את בית החולים ‘כרמל’ עברתי כאן כמה טיפולים והמקום הזה פשוט מבורך, כאן הצילו את החיים שלי. היחס השירות והטיפול הם מעולם אחר. אני מודה מקרב לב לכל הרופאים לצוות האחיות ולכל מי שעזר לי לחזור לחיים. אני בטוח שאתם כאן בכרמל המלאכים שלי ששומרים עלי כל הזמן”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter