באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המלאכיות של יקנעם

המלאכיות של יקנעם

בטקס סיום מרגש, לאחר שנת פעילות מגוונת ועשירה, ולחלק מהבנות אף שנתיים, נפרדה יקנעם מבנות השירות הלאומי והגרעין התורני המשימתי

ראש העיר, סימון אלפסי, בירך את הבנות והודה להן על עבודת קודש שלדבריו הן עשו בעיר במהלך תקופת שירותן. רה”ע ציין שאת הבנות ניתן היה למצוא בכל פינה בעיר שעה שהן קידמו פעילויות חינוכיות רבות, הובילו אירועים, ועשו רבות למען הקשישים. סגן רה”ע, רומן פרס אמר שהתברכנו בבנות מקסימות, והוסיף שההספק העשייה שלהן בשנת שירותן ביישוב הוא בלתי יתואר. פרס ציין שכל בת היא חלק בלתי אינטגרלי מהעיר. מנהל המחוז של האגודה להתנדבות, אשר לכטבראון, בירך את הבנות על עשייה רבה ועל נתינת ידע לילדי יקנעם על קודשי ישראל. מנהל המדרשה ביקנעם, יהודה יצחקי,  הודה לבנות על פעילות עשירה ושיבח את סגן רה”ע רומן פרס על פעילותו לקידום בנות השירות ושילובן ביקנעם. יצחקי אמר שביקנעם יש פסיפס חברתי מכל הגוונים ומכל התרבויות והדגיש ש”יקנעם היא פנינת זהב בכתר מלכות”

לאחר הברכות הוקרן סרטון מפעילות הבנות לאורך השנה כולה. הבנות אמרו ש”יקנעם היא מדהימה, והן מאוהבות בעיר, וקיבלו כאן יחס מיוחד”. הבנות הדגישו ש”בשנה האחרונה חווינו חוויות מדהימות, בעיר מדהימה עם אנשים מדהימים”. רגעים מרגשים במיוחד היו כשלכל בת הוענק ספר על פעילותה, אותו הכינה בת אחרת, ואשר כלל תודות מילדים, בני נוער וקשישים שאיתם עבדה לאורך השנה. בנוסף לכך קיבלה כל בת שי מעיריית יקנעם.

כ – 20 בנות שירות לאומי וגרעין תורני שירתו השנה ביקנעם. לשש בנות מתוכן זו הייתה השנה השנייה ביקנעם. פעילות הבנות הורחבה השנה משמעותית מעבר לחינות הפורמאלי והיסודי, והבנות עבדו עם כל חלקי האוכלוסייה: מגיל המעון ועד לקשישים. השנה הורחבה פעילות הבנות בין היתר עם פרויקט מחוברים ועם הנוער האתיופי, באורט אלון ועוד. שתי בנות שירות שסיימו שנת שירות בעיר בחרו להמשיך לשנה שנייה. ביקנעם פועלים בקדחתנות למצוא בנות נוספות לשירות בעיר בשנה”ל הקרובה.

טקס הסיום התקיים במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, סגנו, רומן פרס,  מנהל המחוז של האגודה להתנדבות, אשר לכטבראון, מנהל המדרשה ביקנעם, יהודה יצחקי, רכזת השירות הלאומי ומנחת הגרעין, שפרה גיהסי, מנחת המדרשה, גליה בירנבאום, נציגי קהילת מניין צעירים, הורי הבנות ובני המשפחה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“יקנעם התברכה בבנות שירות איכותיות ומקצועיות שתרמו בשירותן רבות לקהילת היישוב. הבנות היו חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך, מהרווחה, ממועדון גיל הזהב ועוד, ותרומתן הורגשה באירועים רבים ובכל מקום ביישוב. אנו גאים בבנות ובתרומתן ובשמי ובשם תושבי העיר אני אומר להן תודה. אשרי המדינה שאלו הן בנותיה”.

סגן ראש העיר, מר רומן פרס:

“יקנעם התברכה בבנות מקסימות שבמהלך שנת פעילותן בעיר תרמו תרומה עצומה בכל תחום ותחום. אני מודה לבנות על עשייתן הרבה”.

רכזת השירות הלאומי ומנחת הגרעין, הגב’ שפרה ג’הסי:

“הרצון להיות טוב לכל. בלי שום הגבלה לא בכמות המוטבים ולא באיכות הטוב, זהו הגרעין הפנימי של מהות נשמת ישראל” (הרב קוק).

“בנות השירות ברצונן העז להיטיב ללא הגבלה הצליחו לגעת בלבבות התושבים בכל רובדי האוכלוסייה. ממעון הילדים ועד מועדון גיל הזהב. הבנות סיימו שנה אינטנסיבית ומשמעותית וממשיכות את דרכן, אך פועלן ניכר הוא בכל מקום. יקנעם מצדיעה לכן”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter