באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המומחים של מכבי: רפואה דחופה בקהילה

המומחים של מכבי: רפואה דחופה בקהילה

מוקדי הרפואה הדחופה של מכבי בחיפה ובקרית מוצקין מטפלים מדי ערב במאות אנשים עם בעיות רפואיות שונות ובכל הגילאים. הרופאים המומחים של מכבי מעניקים מענה רפואי מיטבי בזמן אמת למטופלים, המשתחררים חזרה לביתם תוך זמן קצר.

מכבי שירותי בריאות מפעילה שני מוקדים לרפואה דחופה במרכז חורב בחיפה ובקריית מוצקין, המעניקים טיפול רפואי למגוון המקרים המגיעים אליהם מדי ערב. הצוות הרפואי במוקדים מורכב מרופאים מומחים בלבד,  הנעזרים בתיקו הרפואי הממוחשב של המטופל, לטובת שמירה על רצף טיפולי, וכן על יעילות ובטיחות הטיפול.

מוקדי הרפואה הדחופה מאופיינים בזמינות גבוהה ושירות מהיר ומקצועי, כשהנתונים מדברים בעד עצמם; במוקד הרפואה הדחופה וטיפול יום במרכז חורב בחיפה התקבלו בשנת 2020 17,000 מטופליםכשרק 9% מהפונים הופנו להמשך טיפול בחדרי מיון, והשאר שוחררו לביתם תוך זמן קצר עם אבחנה וטיפול מתאים. כמו כן, נמצא כי מטופל המגיע למוקד עובר מיון ראשוני של אחות תוך 10 דקבממוצע מרגע ההגעה, ופוגש רופא תוך 17 דקבממוצע. רוב המטופלים משתחררים לביתם תוך שעה וחצי מרגע ההגעה ועד לסיום הטיפול.

בקרית מוצקין, התקבלו בשנת 2020 במוקד הרפואה הדחופה 20,000 מטופליםכשרק 15% מהפונים הופנו להמשך טיפול בחדרי מיון והשאר שוחררו לביתם תוך זמן קצר עם אבחנה וטיפול מתאים. בנוסף, ביחידה לאשפוז יום התקבלו בשנה האחרונה כ-17,000 מטופלים, מתוכם 13%  הגיעו לטיפול מתוכנן  ו– 86%  הגיעו בשל מגוון מקרים רפואיים דחופים. כמו כן, נמצא כי מטופל המגיע למוקד עובר מיון ראשוני של אחות תוך 15 דקבממוצע מרגע ההגעה ופוגש רופא תוך פחות מחצי שעה. רוב המטופלים משתחררים לביתם תוך שעה וחצי מרגע ההגעה ועד לסיום כל הטיפול.

הציוד המתקדם, בשילוב של צוות מומחים ורמת שרות גבוהה, הופכים את המוקדים למקום הראשון אליהם בוחר המטופל להגיע במקרה רפואי דחוף. מכבי היא הקופה  היחידה המפעילה מוקדי רפואה דחופה בשעות הלילה (עד 23:00),  כשהיא מעניקה מגוון רחב של שירותים לרפואת מבוגרים, נשים, ילדים וטראומה.

קרדיט צילום: דוברות מכבי

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter