באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המדריך המלא לשטיפת הרכב

המדריך המלא לשטיפת הרכב

מי שגר ביקנעם מכיר היטב את הקושי שמלווה שמירה על רכב נקי ומבריק. מצד שני, היום יש הרבה דרכים לשטוף את הרכב בלי לחרוג ממסגרת התקציב. איך עושים זאת בצורה נכונה? הנה המדריך המלא

רבים מאתנו מתעצלים לנקות את הרכב ורק מחכים שהחורף יגיע ויחד איתו הגשם השוטף. הבעיה היא שבאזור כמו עמק יזרעאל, קשה מאוד לשמור על הרכב נקי גם בשיא החורף. הגשמים עצמם לא תמיד נקיים ומי שנוסע על רכב חדש לא מוכן להתפשר על פחות מהטוב ביותר. למזלנו, יש לכך פתרון וקיימות לפחות 3 דרכים שונות לשטוף את הרכב בצורה מהירה ויעילה:

1.  שטיפה עם המשפחה

הורים לילדים צריכים לנצל כל הזדמנות שיש להם כדי לייצר זמן איכות משותף עם המשפחה. אחת הדרכים לעשות זאת היא פשוט לשטוף את הרכב. כדאי להתחיל בחלוקה מסודרת של משימות ולהסביר לכל ילד מה בדיוק הוא צריך לעשות. לאחר מכן ניתן לצייד את הילדים בארגז הכלים המתאים לשטיפת הרכב ולהציב לוח זמנים ברור.

אם רוצים עוד יותר לשדרג את החוויה, אפשר להפוך את השטיפה למשחק נושא פרסים. ניתן לערוך תחרות בין הילדים ולחלק פרס למי ששוטף הכי מהר וטוב את החלק שלו. שטיפה עם המשפחה מתאימה כבילוי משותף לכל אורך השבוע ובעיקר לימי שבת משעממים ושגרתיים.

2. מכונת שטיפה

מנהרת שטיפת רכב תאפשר לכם לנצל את הזמו הפנוי לשיחות עבודה, הפסקת צהריים במסעדה קרובה וסידורים בירוקרטיים. יש מכונות מיוחדות לשטיפת רכבים כמעט בכל תחנת דלק גדולה. ברוב התחנות גם יציעו לכם לשטוף את הרכב במחיר סמלי בלבד, בתמורה לתדלוק בסכום מסוים. אם גם ככה נכנסתם לתחנה ואתם צריכים לתדלק, אין סיבה לוותר על התענוג שמלווה שטיפת רכבים במכונה ייעודית.

המכונה מסוגלת להתמודד עם כל סוגי הלכלוך והיא מושלמת לטיפול פוליש-וקס ברכבים חדשים. את שטיפת הרכב האוטומטית תוכלו להשלים עם ייבוש ידני, שמבוצע על ידי אחד מעובדי התחנה. זכרו שנהוג לתת טיפ על הרחצה הידנית והכניסו זאת למערכת השיקולים והתקציב.

3. שטיפה עצמית

יש בעלי רכבים שמתייחסים לשטיפה כחלק בלתי נפרד מתחביבי הפנאי. אם אתם באמת רוצים להכיר את הרכב שלכם, כדאי שתשטפו אותו עצמאית אחת לחודש לפחות. כל מה שאתם צריכים בשביל שטיפה עצמית הם דלי, סמרטוט רך, סבון וספוג. אחרי 20-30 דקות תוכלו לגרום לרכב להיראות חדש לגמרי ואפילו לעשות קצת כושר.

הטעות הנפוצה היא לשטוף את הרכב לבד עם צינור. ותרו על צינור לטובת דלי מים ואל תשתמשו בחומרי ניקוי לצמיגים, אלא במים וסבון בלבד. השקיעו גם בניקיון של תא הנוסעים ובצעו את השטיפה בצל. לבסוף, תוכלו לנקות את השמשות בלי שריטות בעזרת עיתון מקומט.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter