באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המגזר הערבי: כתב אישום בפרשת הקרקעות

המגזר הערבי: כתב אישום בפרשת הקרקעות

פרקליטות מחוז צפון הגישה לבית המשפט המחוזי בנצרת כתבי אישום בפרשת הונאות הקרקעות בצפון כנגד עשרה נאשמים. בין השאר השתלטו הנאשמים באמצעות מסמכים מזויפים על קרקעות בבית זרזיר ובביר אל מכסור.

חדשות YCOM: כתב אישום חמור הוגש ביום חמישי האחרון בפרשת גניבת הקרקעות על ידי פרקליטות מחוז הצפון. כתב האישום הוגש לאחר חשיפת פרשה מסועפת של גניבת קרקעות באמצעות זיוף מסמכים כשראשי הכנופיה שערכה את תרגיל העוקץ הינם עורכי דין מהמגזר הערבי. מעובדות כתב האישום עולה כי רוב האדמות שגזלה הכנופיה ממוקמות בעמק יזרעאל, בין השאר ביישוב בית זרזיר ובכפר ביר אל מכסור, שניהם בעלי אוכלוסייה בדואית. אם כי יש לציין כי רוב הקרקעות אליהן לטשה הכנופיה את עיניה, ממוקמות בנצרת.

על פי כתבי האישום, השתלטו הנאשמים על חלקות קרקע שונות באמצעות זיוף מסמכים שונים והעברת הבעלות עליהן לידיהם, תוך נישול בעליהן החוקיים. לצורך כך, איתרו בשלב ראשון חלקות קרקע שבעליהן נפטרו זה מכבר, וזייפו בעצמם או באמצעות אחרים ייפוי כח נוטריוני משנות ה- 40 וה- 50 של המאה הקודמת, לפיו בעלי הקרקע מכרו את הקרקע לאדם אחר. בשלב השני זייפו הנאשמים מסמכים נוספים לפיהם האדם האחר העביר לכאורה את הקרקע לרשות הנאשמים או בני משפחתם.

פרקליטת מחוז צפון
בית זרזיר, קרקעות מבוקשות. צילום: איסלאם עיאדאת.

בשלב הבא, פעלו הנאשמים להסדרת רישום הבעלות על הקרקעות ברשויות המדינה השונות על שמם או על שם בני משפחתם. בחלק מהמקרים הנאשמים אף פנו לבתי משפט שונים בתביעה לסעד הצהרתי לפיו הם הבעלים בקרקעות, וזאת מכוחם של המסמכים המזויפים ותוך יצירת מצג שווא, לפיו מדובר במסמכים מקוריים ועסקאות כשרות. בחלק מהמקרים, לאחר שהקרקעות הועברו לרשותם, הנאשמים אף מכרו את הקרקע לצדדים שלישיים.

עוד עולה מכתב האישום, כי בחלק מהמקרים בהם מעשי הנאשמים התגלו לבעלי הקרקעות החוקיים, אשר פתחו בהליכים שונים בניסיון להשבת הקרקע לידיהם, סחטו מהם חלק מהנאשמים באיומים סכומי כסף תמורת השבת הקרקע לידיהם ולחלופין אילצו את בעלי הקרקע באיומים למכור להם את הקרקע במחיר נמוך.

בין השאר השתלטה הכנופיה על שטח של כ-14 דונם המצויה בזרזיר בשווי מוערך של 2,394,000₪. עוד 14 דונם המצויים בביר אלמכסור בשווי הקרקע מוערך של  877,500 ₪, ושטח נוסף של 16 דונם המצוי בזרזיר בשווי מוערך של 3.375 מיליון ₪.

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter