באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הכנס הבינלאומי ל”ערים תאומות ישראל – צרפת” יתקיים ביקנעם

הכנס הבינלאומי ל”ערים תאומות ישראל – צרפת” יתקיים ביקנעם

ראש עיריית יקנעם עמד בראש משלחת של השלטון המקומי לכנס שהתקיים בעיר ליון שבצרפת

כבוד גדול ליקנעם: מרכז השלטון המקומי בישראל בראשותו של חיים ביבס, ואיגוד הערים הצרפתי (CUF) החליטו לקיים את כנס “ערים תאומות ישראל – צרפת” בפעם הבאה בעיר יקנעם.

ההחלטה הזאת היא פועל יוצא גם של יציאתו של ראש העיר, סימון אלפסי בשבוע שעבר לכנס שנערך בעיר ליון שבצרפת. אלפסי עמד בראש המשלחת של השלטון המקומי בישראל שכללה ראשי ערים ומועצות, סגנים, ונציגי השלטון המקומי, ואשר מומנה באופן מלא על ידי השלטון המקומי.

הכנס התקיים במשך שלושה ימים, וכלל פאנלים בארבעה נושאים חשובים: כלכלה, חינוך, תיירות ואנרגיה. ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי נבחר להוביל את הפאנל הכלכלי, וזאת בשל השינוי האדיר שעברה יקנעם, ושימתה של העיר כמודל. רה”ע הציג למשתתפים את המהפך שעברה העיר שהתבססה לפני כ- 30 שנה על תעשייה מסורתית ומפעל אחד בלבד, והראה איך אפשר בחשיבה בונה ולטווח הארוך, וביחד עם קידום מערכת החינוך היישובית, להוביל עיר לשינוי מן הקצה אל הקצה. אלפסי שכראש המשלחת התכבד לפתוח ולסגור את הכנס היוקרתי סיפר גם את סיפורו האישי כנער שעלה ממרוקו. הקולגות והבכירים הצרפתים התלהבו מאוד ממה ששמעו מראש העיר, וממה שראו במצגת שהוכנה, ודיברו רבות בשבחה של מדינת ישראל ושל יקנעם. הצרפתים הבטיחו להגיע לכנס ביקנעם.

הכנס כלל גם דיונים בהם הושם דגש על חיזוק הקשרים בין ישראל וצרפת, וכן סיורים. סיור מיוחד התקיים בבית ספר שהמודל הייחודי שלו הוא שאינו עם מנהלים או מורים. התלמידים (מעל גיל 18) מגיעים לכיתות ועוסקים בפיתוח אפליקציות. בסיום לימודיהם מקבלים הבוגרים תעודה.

כנס “ערים תאומות ישראל צרפת” התקיים במסגרת 70 שנים לכינון היחסים בין ישראל לצרפת.  ליישובים בישראל 73 בריתות עיר תאומה עם ערים מצרפת (מספר הבריתות הגדול ביותר שיש ליישובים בישראל עם ערים מאותה מדינה).

בכנס השתתפו בין היתר מושל המחוז בליון, נשיא המחוז וסגנו, וכן כ- 150 ראשי ערים מישראל וצרפת, סגנים, אנשי שלטון מקומי, ראש הקהילה היהודית בצרפת, יואל מרגי, נכבדים נוספים, אורחים, ועוד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“כנס ערים תאומות ישראל – צרפת היה סופר מקצועי, מעניין ומפרה מאוד. כנס מעורר השראה ומקור ידע מעולה. במהלך הכנס נפגשנו עם בכירים באיגוד הערים שבצרפת ופעלנו לקידום שיתופי פעולה בין שתי המדינות. העלנו רעיונות רבים וכולנו יוצאים מכאן עם רשמים עזים. הקשרים בין ישראל לצרפת הם מעולים, ואין לי ספק שעתה הם יתחזקו עוד ויקודמו שיתופי פעולה נוספים. קיום הכנס ברמה הבכירה הוא הוכחה נוספת לחשיבות שמייחסות המדינות לקשרים הללו. אני מודה ליו”ר השלטון המקומי, חברי חיים ביבס על שדחף שהכנס הבא יתקיים ביקנעם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter