באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הכוכבים של יקנעם

הכוכבים של יקנעם

9 חניכים וחניכות מקידום נוער סיימו קורס צלילה באילת וקיבלו תעודה וכוכב הראשון
תשעה נערים ונערות בגילאי 16.5-17.5, תלמידי “היחידה לקידום נוער” סיימו בהצלחה קורס צלילה בן שלושה ימים באילת שהיה שיאו של קורס ושל תהליך העצמה שהם עברו.
שלושת ימי הצלילה באילת כללו שמונה צלילות, והדובדבן שבקצפת צלילת זריחה לעומק של 18 מטרים, ולאחריה כל משתתף קיבל תעודת הסמכה של כוכב ראשון בצלילה. תעודה שמוכרת על ידי הארגון הבינלאומי לצלילה SDI. לרובם זו הייתה התעודה הראשונה שקיבלו בחייהם. לרובם קורס הצלילה היה ההתנסות הראשונה בצלילה.
טרם הצלילות המסכמות באילת, השתתפו הנערים בקורס בן חמישה מפגשים עיוניים ביחידה לקידום נוער, וכן בשני מפגשים מעשיים בקאנטרי לתרגול עם מכלי חמצן, תרגולות בטיחות, ועוד. קורס הצלילה היה שיאו של תהליך ארוך, כאשר בתוך התהליך הושם דגש רב על מטרות אישיות לכל נער ונערה, מטרות חברתיות ואישיות לשם הגברת תחושת הביטחון העצמי והמסוגלות האישית. מדריך הקורס, אדם ירדני זכה מהנערים לשבחים רבים. אדם העביר את הקורס בצורה מופתית, ובדרכו הייחודית הצליח למקסם את היכולות של הנערים, ולשקף להם בתוך התהליך את הנקודות לשיפור ולשימור של כל אחד מהם, ושמהם הם יצמחו. מנהל היחידה, אוריאל מאיר סיפר שהוא בחר בצלילה בגלל המדריך אדם, ובגלל התהליך האינטנסיבי שיש לעבור, במיוחד באילת, שם נדרשים מהם עוד ועוד תעצומות.
דרך קורס הצלילה גילו הנערים את החוזקות שלהם ויצאו מחושלים, כאשר הקורס גיבש וביגר אותם. לתהליך שהם עברו במהלך הקורס משמעות רבה שעה שההתמודדות כאן היא אחרת והרבה יותר קשה, ולכן העוצמות הן הרבה יותר משמעותיות, ויש הרבה יותר מקום לשיקוף ולשיח טיפולי חינוכי.
לקורס ולתהליך כולו שותפים רבים, וביניהם עיריית יקנעם, משרד החינוך שמימן את הקורס, אגף החינוך היישובי, והקאנטרי פארק שהעניק את המקום לרשות הנערים ללא עלות.
ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:
“לעבור קורס צלילה זו חוויה כיפית ועצומה. לעבור אותו בתור תהליך זו גם עוצמה ונחישות גדולה. כל הכבוד לנערים על התהליך המדהים שעברו. תהליך לא פשוט שעברו בהצלחה רבה, והוכיח להם כמה איכותיים וחזקים הם. תשעת הנערים הללו הם בהחלט תשעה מופלאים. אני גאה בהם ונרגש בשבילם. ישר כוח לכל מי שתרמו להובלת התכנית כולה”.
מנהל היחידה לקידום נוער, מר אוריאל מאיר:
“אני גאה בכל אחד ואחת מהנערים והנערות על התמודדות עם קורס מאתגר ואינטנסיבי,  הם צלחו את החוויה  בהצלחה יתרה, למדו והתעצמו ממנה, הגבירו את תחושת המסוגלות שלהם ועמדו ביעדים שהציבו לעצמם. אני רוצה להודות לקאנטרי יקנעם על שאפשרו לנו להתאמן בבריכה לקראת חוויה ייחודית זו, למדריכה לחינוך טיפול שלנו ביחידה, לינה שולוב שליוותה את התהליך והנערים במסירות רבה וכמובן אדם ירדני שבזכותו התהליך הזה לא היה נראה כפי שהוא נראה. נמשיך לקיים פעילויות מאתגרות, ייחודיות ובלתי שגרתיות על מנת לקדם  ולהעצים את בני הנוער שלנו ביקנעם.”
תלמיד משתתף בקורס:
“אני רוצה להודות לאדם ואוריאל על שהענקתם לנו הזדמנות כה מדהימה והראיתם לנו עולם אחר לגמרי. שלושת הימים האחרונים היו הכי לא שגרתיים בשנתיים האחרונות. תודה לחברים מהיחידה על זמן של אושר וכייף”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter