באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הילדים יעברו לחזקת האב

הילדים יעברו לחזקת האב

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע כי ארבעה ילדים יועברו לחזקת אביהם, תושב אחד הישובים בעמק וזאת תוך מתיחת בקורת קשה על מחלקת הרווחה של היישוב שלא פעלה על מנת להפוך את מעברם לקל ונוח יותר.

בית המשפט לענייני משפחה קבע כי ארבעה ילדים יעברו לחזקת אביהם, תושב אחד הישובים בעמק וזאת לאחר שנחשפו לאלימות קשה בין הוריהם ובין אימם לבן זוגה הנוכחי אשר מתגוררים בדרום ולאחר שהיה ארוכה בשני מרכזי חרום שונים. מטרת ההגעה למרכז החרום, על פי בית המשפט, היתה לייצר עבור הילדים מקום נייטרלי ושקט בו יוכלו לנוח ולהרגע ממאבקי הכוח להם היו עדים.

משמורת האב
בתי המשפט בנצרת. צילום: Benjamin Shlevich

לפי החלטת וועדת תכנון הטיפול אשר קדמה להחלטה להעביר את הילדים למשמורת האב בכמה שבועות הומלץ כי האב יקבל הדרכה הורית לקראת העברת הילדים לחזקתו אלא שעמדת מחלקת הרווחה של הרשות בעמק היתה כי כל עוד לא הועברו הילדים בפועל אל האב וניתן צו של בית המשפט, אין מקום לטיפול כזה.

עורך הדין יוסי נקר אשר ייצג את האב דרש מבית המשפט לתת צו נזקקות לילדים שמשמעותו חיוב הרשות במתן סיוע למשפחה.כבוד השופטת נחמה נצר מבית המשפט המחוזי בבאר שבע נעתרה לבקשתו ונתנה צו זה למשך תקופה של שישה חודשים שבסופם תשקל הארכתו. עו”ד נקר “עם כל הקושי שבדבר, אנחנו רוצים את הנזקקות. אנחנו לא רוצים שהיא תוסר כי אנחנו רוצים את העזרה. אני חושב שכשאב מראה נכונות לקחת אליו את הילדים צריך לברך אותו על כך”

כבוד השופטת נצר הרעיפה מחמאות על רשויות הרווחה של המדינה בעוד שמחלקת הרווחה של הרשות המטפלת בעמק חטפה מקלחת של צוננים ” נחה דעתי כי רשויות הרווחה לא הניחו אבן במקומה וכי עשו כל אשר בידם על מנת לנסות ולהסדיר את עניינם של הקטינים תוך חתירה לפתרון המקדם את טובתם” על מחלקת הרווחה ברשות אמרה השופטת נצר “יש לתמוה על כי גורמי הרווחה ברשות טרם נקראו לדגל וטרם ראו לנכון להתגייס למטרה חשובה כל כך של קליטה מבוקרת ומפוקחת של הקטינים אצל אביהם”

מהרשות המקומית נמסר בתגובה “הרשות מנועה לדון בעניינם של קטינים ובנושאים חסויים באמצעי התקשורת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter