באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים

היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים

עובדי מועצת רמת ישי צפו בסרט “אשה של בית” זוכה פרס פסטיבל דוקו אביב ושוחחו עם יוצרת הסרט, ג’יין ביבי
לאורך הסרט חושפת ג’יין את עולם “הנשים המושתקות”, נותנת להם קול ומאפשרת להן לספר את סיפורן. מאוחר יותר בערב נערכה הקרנה של הסרט לתושבים והתקיים שיח עם היוצרת. ראש המועצה, עופר בן אליעזר ברך בתחילת הערב והודה לסיגלית ברזאני, יועצת ראש המועצה לקידום מעמד האשה על הפעילות החשובה בנושא לאורך כל השנה במיוחד ביום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. בן אליעזר: “חובה עלינו לציין, להזכיר ולהשאיר על סדר היום את המאבק באלימות במשפחה בכלל וכנגד נשים בפרט”
ברמת ישי ציינו את היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים בפעילות שכללה את הקרנת הסרט “אשה של בית”, זוכה פרס פסטיבל דוקו אביב 2018, ושיח עם יוצרת ובמאית הסרט הבמאית ג’יין ביבי. מטרת היום להעלות את המודעות לנושא האלימות כנגד נשים.
מדובר בסרט תיעודי מטלטל המתעד את פערי הדורות והמרחק העצום בין ג’יין ומשפחתה מהעדה הגרוזינית. לאורך הסרט חושפת ג’יין את עולם “הנשים המושתקות”, נותנת להם קול ומאפשרת להן לספר את סיפורן. הפרעות אכילה, דיכוי נשי, אלימות נגד נשים, יחסי אימהות-בנות והמון אהבה מהולה בכאב. מדובר בפעילות משותפת של מועצת רמת ישי, המרכז הקהילתי (מתנס) רמת ישי והרשות לבטחון קהילתי.
עובדי המועצה התכנסו ביום שני בצהרים בבית מרים לצפייה משותפת בסרט כאשר לאחריו פגשו את היוצרת ג’יין ביבי לשיחה ושאלות. העובדים קיבלו עם כניסתם מדבקה מיוחדת שהפיקה סיגלית ברזאני יועצת ראש המועצה לקידום מעמד האשה, תחת הכותרת “אלימות היא חולשה די להכחשה”.
בלובי הכניסה לבית מרים הוצבה עמדת זיכרון לזכרן של 13 הנשים שנרצחו בידי בעליהן במהלך שנת 2019.
בערב התקיימה הקרנה נוספת של הסרט שהפעם יועדה לכלל התושבים יחד עם “קפה ועוגה”, בהשתתפות עשרות תושבים. לאחר ההקרנה התקיימה שיחה עם ג’יין ביבי.
ראש המועצה, עופר בן אליעזר ברך בתחילת הערב והודה לסיגלית ברזאני, יועצת ראש המועצה לקידום מעמד האשה על הפעילות החשובה בנושא לאורך כל השנה במיוחד ביום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים ולמנהל הרשות לביטחון קהילתי ברמת ישי יחיאל סבג על הפעילות החשובה. בן אליעזר: “חובה עלינו לציין, להזכיר ולהשאיר על סדר היום את המאבק באלימות במשפחה בכלל וכנגד נשים בפרט”.
ברזאני אמרה בין היתר: “אלימות במשפחה לא צריכה לקרות לאף אחד לעולם. אלימות במשפחה פוגעת בכל מיני סוגים של משפחות ומערכות יחסים, במעמדות שונים ומתרבויות שונות. אלימות יכולה לקבל צורות שונות, התעללות מילולית, כלכלית, הטרדה מאיימת, איומים בפגיעה פיזית או פגיעה ממשית. אלימות כל פי נשים מושתתת על אי שיוויון וסדר חברתי מפלה. ביום המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים נזכור ונהיה שותפים במחשבה, במניעה או בעשייה בפועל-כנשים יש לנו אחריות מוסרית להיות מודעים, לדווח ולעשות כל שבכוחנו כדי למנוע”.

צילום: מועצת רמת ישי

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter