באנר עליון
באנר עליון

החפרנים הצעירים של קרית טבעון מצאו עבודה

החפרנים הצעירים של קרית טבעון מצאו עבודה

הנוער בטבעון חופר ולא סתם, קבוצת נוער הצטרפה לחפירות בעתלית שלרשות העתיקות וחזרה עם ממצאים ארכאולוגים מרשימים.

בשבועיים האחרונים יוצאים מידי בוקר בשעה  05:00,  כ 30 בני נוער תושבי קרית טבעון לחפור באתר בעתלית. החפירה היא חפירת הצלה לטובת פיתוח של טיילת על חוף הים. הנוער מטבעון חופר במחצבות רומיות שחלקן שימשו גם בתקופה הצלבנית. כבר בשבוע הראשון לחפירה החופרים הצעירים מצאו כד רומי עתיק ושברים רבים נוספים.

 

צילום – מתנ"ס טבעון.
צילום – מתנ”ס טבעון.

הפרויקט המיוחד הינו שיתוף פעולה בין מחלקת הנוער של רשת המתנסים בקרית טבעון מבית החברה למתנ”סים לבית רשות העתיקות בישראל כאשר איתי לוי מנהל בית הספר אורט בטבעון וסגן יו”ר ועד ההורים אלי כספי, עזרו הרבה במימוש והגשמת הפרויקט. השבוע הראשון לפרויקט היה ניסיון, כאשר לאף אחד מהצדדים לא ידע בדיוק במה מדובר ואיך צריך להתנהל. לפרויקט החפירה התגייסו קבוצה של 15, כאשר אחת מבנות הקבוצה – אילה דוידזון, בוגרת יב’ של אורט גרינברג, שימשה כרכזת הקבוצה. בסיומו של השבוע הראשון ציינו מרשות העתיקות ודיווחו שזו הקבוצה הטובה ביותר שהם אי פעם פגשו, ושהם ישמחו להגדיל את מספר החופרים הטבעונים ל 30. ולמנות רכז בוגר. בנוסף, ציינו שבזכות הניסיון המוצלח הזה, יפתחו עוד אתרים שבני נוער יוזמנו לחפור בהם.

במחלקת הנוער מציינים כי מדובר בהצלחה גדולה של מציאת מקום תעסוקה לבני הנוער לחופשת הקיץ.

העבודה תימשך עד לסוף אוגוסט, במחזורים של חמישה ימים בכל שבוע. ובינתיים החבר’ה החופרים נהנים מהעבודה, ויצרו לעצמם הווי וחלוקת תפקידים של פק”ל קפה, ארוחות וצ’ופרים ואפילו  מתארגנים על להעיר אחד את השני בבוקר.

30 מקומות העבודה הללו, מצטרפים לעוד כ 40 מקומות תעסוקה שיצרו במחלקת הנוער של רשת המתנ”סים בטבעון לנוער במסגרת הקייטנות, ימי הפעילות ומפעלי הקיץ. מציאת מקומות התעסוקה בחופשת הקיץ הוגדרה מראש כאחת ממטרות קיץ 2015.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter