באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

החסמב”ה של מגידו

החסמב”ה של מגידו

חבורת מצילי מרחב ביוספרי (חממב”י), כיתות  ד-ה-ו  של שלושת בתי הספר היסודיים ממועצה אזורית מגידו יצאו  למרחב, הכירו והתחברו לסביבה האנושית, הפיזית והטבעית בה הם חיים במרחב הביוספרי רמת מנשה.

600 תלמידי בתי הספר היסודיים של מגידו יצאו  השבוע כחבורת חממב”י  ( חבורת מצילי מרחב ביוספרי)  ,למשימה חשובה במרחב כדי להצליח במאבק על שמירת האזור  המיוחד,  הם התבקשו במשימות להביא התוצרים שאספו מהשטח, מגוון מיני צמחים , חרקים ובעלי חיים קטנים, מאובנים וכדומה ,אשר ישמשו את המועצה והתושבים , במאבק  המתקיים להחזיר את אתר חוות הגז  לתוכנית המקורית שמקומו בים. ולשמר את סגולות המקום המיוחד בו הם חיים.

חממב"י
ילדי מגידו בפעילות. צילום: דוברות מגידו.

מי שעוד השתתפו בפעילות הם תלמידי כיתת ‘קרן אור’ בבית ספר “פלגים”- כיתה של ילדים עם צרכים מיוחדים , וזאת באמצעות באמצעות עמותת אתגרים  שהנפיקו גילגולון המאפשר ניידות נוחה בשטח , אותם הובילו  בוגרי  בית ספר פלגים ,חניכים מכיתה יא’ של תיכון מגידו. גורמים רבים מהמועצה היו שותפים להכנת הפעילות, חוות אדמה, בניהולה של הדס פרסמן, מחלקת חינוך של המועצה, מתנדבים מהישובים,  צוותי החינוך של בתי הספר , מחלקת שח”ם ( שיפור חזות המרחב) ועובדי המועצה.

איה פרקר- מרכזת הדרכה רשותית  יוזמת ושותפה לרעיון : ” היום השיתופי במרחב הינו יום מועצתי, המיועד לקרב בין ילדי המועצה מכלל בתי הספר ולחברם למרחב שלנו. כל העשייה והפעילות נבנו תוך חשיבה ערכית סביבתית ביוספרית.  בכוונתנו להמשיך בדרך ייחודית וחווייתית לפחות פעם בשנה  ולהפוך זאת למסורת ארוכת שנים”

רכזת החינוך הסביבתי ויוזמת היום השיתופי במרחב, מיכל  מלכה: “המשימה לא הסתיימה בשטח הילדים ימשיכו לעבד את הממצאים והחומרים אליהם נחשפו , הקשורים  ברצון למנוע את הפגיעה  במרחב בעקבות היוזמה להקים את אתר הגז בחגית”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter