באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

החלו העבודות לבניית בית חינוך יסודי תל קירה בשכונת “הגגות הירוקים”

החלו העבודות לבניית בית חינוך יסודי תל קירה בשכונת “הגגות הירוקים”

בית החינוך החדש ייבנה בעלות של כ – 14 מיליון ₪, ובמימון משרד החינוך ועיריית יקנעם. עד כה גייס ראש העיר את מרבית התקציב, והוא פועל להשלמת הגיוס כולו.

עיריית יקנעם ממשיכה במדיניותה לבנות מוסדות חינוך בהתאם לצורך ולדרישות העתידיות בכל רחבי היישוב בכלל, ובכל שכונה ושכונה בפרט, ולאחרונה החלה העירייה בביצוע עבודות לבניית בית חינוך  יסודי תל קירה ברחוב נחל הבשור שבשכונת “הגגות הירוקים”. כפועל יוצא של העבודות בשלב זה של הפרויקט, גודר שטח העבודה בגדר איסכורית בצמוד לגדרות בתי המגורים ברחוב הבשן.

בית הספר החדש צפוי להיפתח בשנת הלימודים תש”פ (ספטמבר 2019) וזאת בהתאם לצרכים השונים של מערכת החינוך היישובית. בית החינוך ישתרע על שטח של כ- 2000 מ”ר, הוא יהיה מדורג, מבני בית החינוך יהיו בני קומה אחת עד שתי קומות, ויכללו גגות רעפים בגוון ירוק ככל השכונה.

בבית החינוך יהיו 12 כיתות לימוד. שתי כיתות לכל שכבה.  בבית הספר תהיה חצר עליונה שמיועדת לגילאים הקטנים יותר, וחצר תחתונה שמיועדת לתלמידים הגדולים יותר, ואשר כוללת גם מגרש הספורט.

כחלק מהיותה של יקנעם עיר ירוקה מובילה אשר מחנכת לשמירה על הירוק, הטבה והסביבה, וכחלק מהיותם של כלל בתי הספר ביישוב ירוקים וירוקים מתמידים, ייבנה בית הספר בחומרים ידידותיים לסביבה תוך התחשבות בסביבה כולה. בית הספר תוכנן כך שהינו משתלב בשכונה ובסביבתו ויוצר סביבה חינוכית נעימה ומזמינה לתלמידים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“יקנעם ממשיכה להתקדם ולהתפתח, ואנו ממשיכים לבנות עוד מוסדות חינוך לרווחת התושבים ולטובת ילדינו. בית החינוך החדש צפוי להיות בית החינוך היסודי השביעי  שאנו בונים ביישוב, ועם השלמת בנייתו נשלים בניית בית חינוך בכל שכונה ושכונה ביישוב. שכונת ‘הגגות הירוקים’ היא שכונה צעירה ומתפתחת, וחשוב לנו מאוד שילדי השכונה ייהנו מבית חינוך בשכונתם. המדיניות שלנו היא לפעול בהתאם לרצף חינוכי, ובאכלוס העתידי של בית החינוך נפעל לשמור עד כמה שאפשר על עיקרון זה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter