באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

החלה עונת הגיוסים

החלה עונת הגיוסים

עם תחילתו של חודש יולי החלה גם עונת הגיוסים. במהלך החודש יתגייסו לוחמים חדשים לחטיבות השונות. החיילים, שעד לפני רגע היו תלמידי בית ספר, יכנסו לאווירה הצבאית, ילמדו את התפקידים ויכירו לעומק את החטיבות. הכירו את נציגי החטיבות שיתנו לכם הצצה אל שירותם הצבאי

רבט שקד פירסט, לוחם בחטיבת גולני, גדוד 51

למה התגייסת דווקא לגולני?
המורשת של החטיבה עניינה אותי, רציתי להיות חלק מהדבר הגדול הזה, מחטיבת גולני. לפני הגיוס חיפשתי מידע על החטיבות בצהל. הדברים שמצאתי על גולני הדליקו אותי ומשכו אותי להגיע אליה.

מה אתה עושה בתפקיד?
השגרה שלנו כוללת ארבעה חודשי תעסוקה מבצעית במקומות שונים בארץ וארבעה חודשי אימון. כרגע אנחנו בתקופת אימון בצפון, ברמת הגולן. אנחנו יוצאים לתרגילים ומתאמנים על המקצוע.

התגייסתי באוגוסט 2017. התחלתי בכ-7 חודשים של הכשרהטירונות, במהלכה הפכנו מאזרחים לחיילים וללוחמים ולאחריה אימון מתקדם, בו למדנו על המקצוע עצמו, על תנועה מבצעית ועל הנמרים, כלי רכב עצמתי שייחודי לגולני. בנמר יש שלושה תפקידים, אני משרת כנהג.

ספר על האווירה בגדוד
בגדוד 51 יש אווירה טובה, אחוות לוחמים במלוא מובן המילה. יש אצלנו כמה מחזורי גיוס וכולם חברים של כולם. כולנו התגייסנו לאותו המקצוע ויש לנו מכנה משותף גדול. אנחנו עוברים ביחד הרבה דברים ומגיעים לרמות של חיבור שלא דמיינו, ממש כמו משפחה.

ספר על הרגע הכי משמעותי בשירות
עד עכשיו הרגע שהכי זכור לי הוא מסע הכומתה. עשינו מסע של 45 קמ שהסתיים בצומת גולני. שם קיבלנו את הכומתה החומה עם ההורים והמפקדים. ברגע הזה רשמית הפכתי ללוחם, זה היה רגע מרגש ומכונן.

טיפ למתגייסים החדשים
קחו את הכל בקלות, תזכרו שהמפקדים רוצים בטובתכם, הם מנוסים מאוד. תמיד תנסו להוציא מעצמכם את הכי טוב, ולדחוף הכי רחוק שאפשר.
אני ממליץ להגיע לגולני, זה מקום טוב מבחינת תפקיד וחברים. שירות קרבי ומשמעותי.

סמל עומר לנדה,  לוחם בגדוד 402 באגד ארטילרי 215

למה התגייסת דווקא לתותחנים?
הייתי אמור להיות עתודאי אבל בסוף ויתרתי וידעתי שאם אני לא עושה עתודה אני רוצה לשרת בתפקיד קרבי, תותחנים לא היה האופציה הראשונה שלי אבל כן משהו שרציתי ואני שמח מאוד שהגעתי לחיל ולאגד 215.

מה אתה עושה בתפקיד?
אנחנו כרגע תופסים קו בלבנון שכולל סיורים על הגדר שמירות על המוצב וישובים על הגבול. מה שמייחד בעיני את התפקיד הם הכלים שאנחנו עובדים איתם והאנשים, יש פה הרבה אנשים טובים.

ספר על האווירה באגד – “האווירה באגד כיפית מאוד, אנחנו נהנים ביחד ויש לנו מנהגים מיוחדים כדי לשמור על ההוואי בערבי סוללה, ערבי סרט וקריוקי. האנשים פה מדהימים, מצאתי חברים שימשיכו איתי לכל החיים.”

ספר על הרגע הכי משמעותי בשירות– “הרגע הכי משמעותי שהיה לי הייתה הפעילות המבצעית הראשונה שעשיתי באיוש, לא ידעתי מי נגד מי ומה צריך לעשות, למרות שעברנו על זה הרבה באימון זה היה מאוד משמעותי ועוצמתי בשבילי.

טיפ למתגייסים החדשיםתיקחו הכל בקלות, האגד מלא באנשים טובים שמוכנים לעזור בכל דבר, זאת חוויה משמעותית שכדאי לעבור, בכללי להתגייס לתפקידי לוחמה זה מאוד חשוב בעיני, צריכים אנשים שיגנו על המדינה ואם אנחנו לא נעשה את זה אז מי יעשה?

טוראי יונתן טל, לוחם בגבעתי בגדוד שקד

למה התגייסת דווקא לגבעתי?
התלבטתי אם להתגייס למשהו שקשור למחשבים או לקרבי ובסוף החלטתי ללכת לקרבי, בחרתי בגיוס לחטיבת גבעתי כי קרוב משפחה שלי שירת בגבעתי לפני הרבה שנים ורציתי להמשיך את המורשת.”

מה אתה עושה בתפקיד? אני לוחם בגדוד שקד, לא מזמן סיימנו את ההכשרה שהייתה מאתגרת ולא פשוטה אבל בסופו של דבר ההכשרה הייתה מחשלת והכינה אותי בצורה הטובה ביותר לשירות, כיום לאחר סיום ההכשרה אנחנותופסים קובגזרת עזה.

ספר על האווירה בחטיבה לדעתי מה שמיוחד בחטיבה זה התחושה של המשפחה, שכולם פה אחד בשביל השני ותמיד יש על מי לסמוך בין אם זה חברים או מפקדים מהגדוד, יש אווירה מדהימה של ביחד, הכרתי פה חברים טובים שישארו איתי לכל השירות ולחיים.

ספר על הרגע הכי משמעותי בשירות בשבילי הרגע הכי משמעותי היה כשסיימנו את המסע כומתה, עשינו את העלייה האחרונה עם האלונקות אחרי כל המסע הקשה, כולם היו עייפים אבל עדיין תמכנו אחד בשני ומבחינתי הרגע הזה היה הכי מרגש ומשמעותי.

טיפ למתגייסים החדשים להגיע בגישה טובה, לא לפחד מההכשרה בסופו של דבר עוברים את זה עם חברים טובים וצוברים חוויות ורגעים שישארו איתכם לתמיד. אני חושב שאין דבר יותר חשוב מלהתגייס דווקא לשירות קרבי ולתרום מעצמך למדינה.

סמל שאדי גאנם, מפקד כיתה בגדסר נחל

למה התגייסת דווקא לנח”ל?
רציתי להגיע לחטיבת הנחל בגלל היתרון האנושי, יש כאן אנשים טובים ומפקדים טובים שיודעים איך להתייחס לחיילים ובעיני זה מאוד מייחד את החטיבה. בכללי חשוב בעיני להתגייס לתפקידי לוחמה כדי לבוא ולתרום מעצמך למשהו גדול יותר.

מה אתה עושה בתפקיד?
התחלתי כלוחם בגדסר ומשם יצאתי לקורס מפקדים, פיקדתי על הטירונים של מרץ 18 ובשבוע הבא אני יוצא לקורס קצינים מכיוון שלדעתי זו שליחות וזה מה שמחנכים אותנו אליו בנחל.

האווירה בחטיבה האווירה טובה מאוד, יש כאן יחסי אנוש טובים ולדעתי הבחירה של המפקדים פה היא טובה והם משמעותיים ותמיד עוזרים לחיילים שלהם בכל דבר, מצאתי פה חברים לכל החיים ואנשים מדהימים שימשיכו איתי.

ספר על הרגע הכי משמעותי בשירות  הרגע הכי משמעותי בשבילי היה סיום המסלול, מדובר ברגע הקיצון של ההכשרה אחרי תקופת אימונים ארוכה ולקראת התחלה חדשה של יישום כל מה שלמדנו ושבשבילו התאמנו וזה הרגע שבו הפכנו ללוחמים.

טיפ למתגייסים החדשים דבר ראשון, לא לוותר לעצמכם ולהתמודד עם כל דבר שקורה.
אבל הדבר הכי חשוב בעיני זה להיות חברים טובים, להיות אדם שאפשר לסמוך עליו ושיש לו על מי לסמוך, עם חברים טובים אפשר לעבור כל אתגר ולהגיע להישגים.

סמל טל פורת, מפקד טנק בגדוד 71 בחטיבה 188
למה התגייסת דווקא לשריון?
רציתי להיות לוחם קרבי. קיבלתי את השיבוץ לשריון ואחרי שהתגייסתי הבנתי עד כמה המקום הזה טוב. חיל השריון הוא מקום משפחתי עם אנשים מדהימים ומעניינים. אנחנו מכירים טוב אחד את השני וכל אחד מצליח להביא את עצמו.

מה אתה עושה בתפקיד?
אני מפקד טנק בגדוד 71. העבודה בטנק מתחלקת לארבעה תפקידיםנהג, שבלעדיו הטנק לא יוכל לנסוע, טען, שטוען את הפגזים ומשמש כיד ימינו של המפקד, תותחן, שאחראי לתפעל את מערכות הירי ומפקד. במהלך ההכשרה של שריון הייתי בתפקיד תותחן. אחרי האימון המתקדם יצאתי ישירות לקורס מפקדי טנקים כי רציתי לתרום מעבר ולהשפיע. בתור מפקד טנק יש לי אחריות על הצוות שלי. חשוב לי להצליח ליצור צוות טנק מגובש.
הייחוד בשריון הוא השילוב בין מיומנויות חי״ר (חיל רגלים) ועבודה עם טנקים. אנחנו תופסים קווי חי״ר וגם קווי טנקים. זו עבודה מאוד מגוונת, טועמים מכל העולמות. כרגע הגדוד שלי תופס קו חי״ר בחטמ״ר עציון. אנחנו עושים סיורים, ומשימות שונות ולא נופלים במקצועיות של חי״ר מאף יחידה אחרת. בקורס המפקדים יצא לי לעשות תרגיל של פינוי פצועים עם צוות טנק שלא הכרתי. כל חברי הצוות שהיו איתי היו חברים טובים ונפעמתי מאיך שהם ביצעו את המשימות. שם הבנתי את המשמעות של צוות מגובש ואת החשיבות שבכך.

האווירה בחטיבה
האווירה היא טובה. יש הוואי ייחודי. כולם בשביל כולם, תמיד יש מי שיעזור. ממש כמו משפחה. המחלקה שלי היא מחלקה חזקה, מקצועית וטובה מבחינה חברתית.

טיפ למתגייסים החדשים
תבואו בראש הכי פתוח שיש, השירות השיריון הוא הכי מגוון ומשמעותי שאפשר למצוא בצבא.

סמל דניאל בורד משרת בסגל ההשלמה החילית של קורס קציני ההנדסה הקרבית

למה הנדסה קרבית?
חיל ההנדסה הוא חיל מיוחד, שמשלב את לוחמת החי”ר עם המקצוע. החיל נלחם בפריצת מכשולים, פירוק מוקשים, הטמנת מטענים, יצירת מכשולים לאויב ומתפקד כיחידות חי”ר בשגרה ובחירום.

מה אתה עושה בתפקיד?
לוחמי ההנדסה עוברים מסלול ארוך שאורך שמונה חודשים. לאחר הגיוס הטירונים מגיעים לבית הספר להנדסה קרבית ומתחילים טירונות של ארבעה חודשים. מדובר בטירונות כמו זו שכל לוחם בחטיבת חי”ר עובר, עם תכנים נוספים של הנדסה חבלה ומיקוש. בסיום הטירונות עוברים מסע כומתה ואז ממשיכים ישירות לאימון מתקדם שאורך גם הוא ארבעה חודשים. מתמקדים בתכנים הנדסיים בעיקר, חבלה ורק”ם, עושים הרבה תרגילים ומתאמנים. חלק מהחיילים יוצאים בשלב הזה להכשרה של הכלים הכבדים, ויש גם את הפלוגה של יהל”ם – היחידה המיוחדת של החיל, הם עושים טירונות בבית הספר להנדסה ואז ממשיכים למסלול שלהם ביחידה.

טיפ למתגייסים-
אני ממליץ להגיע לחיל המיוחד הזה, אנחנו חי”ר לכל דבר ומוסיפים לזה ערך מוסף.

רב״ט ברק דביר לוחם בסיירת חרוב בחטיבת כפיר 

למה חטיבת כפיר?
לפני הגיוס התאמנתי שנתיים בתנועת “אחריי” בפרויקט ההכנה לצה״ל ותמיד רציתי לשרת בחיל קרבי, שאפתי גבוה ויצאתי לגיבוש עוקץ- לוט”ר. מי שלא הגיע לאף אחת מהיחידות וסיים בהצלחה הגיע לסיירת חרוב. כל נושא הלוחמה בטרור באזור יהודה ושומרון עניין אותי וידעתי שבכפיר השירות שלי יהיה משמעותי.

מה אתה עושה בתפקיד?

הייחוד של סיירת חרוב הוא לחימה בשטחים צפופים בזירה הפלסטינית, אני מחזור אוגוסט 17 ומשרת בפלגת אשוח, הפלגה מתחלקת לכמה צוותים שביניהם, צוות לוחמה בטרור ולוחמה תת קרקעית, וצוות פשיטה. תפקידנו בצוות פשיטה הוא לפשוט על המטרה לבצע את מה שדרוש מאיתנו ולצאת כמה שיותר מהר.

האווירה בחטיבה- במהלך המסלול נדרשנו למשמעת ממש גבוהה  ובסוף המסלול כשעלינו לחטיבה רמת הבגרות של כל אחד עלתה ועימה האחריות של כל אחד מאיתנו, הייתי מוכן שכל אחד מהחברים שלי לצוות יפקד עליי ואני מאמין שזה הדדי.

ספר על הרגע הכי משמעותי בשירות- קשה לי לבחור רגע משמעותי אחד, אתה עובר כל כך הרבה בשירות שקשה לבחור  רגע אחד. אני יכול לתת דוגמה לפעילות מבצעית, עשינו חיפוש בבית של חשוד שהחזיק נשק ואמצעי לחימה הפעילות נעשתה בשיתוף עם יחידת עוקץ.

טיפ למתגייסים החדשיםתשקיעו יותר ממה שאתם חושבים שאתם מסוגלים וקבלו כל מה שיש לצבא להציע לכם, תבינו שאתם במסגרת תזכרו מאיפה הגעתם והכי חשוב תהיו חברים אחד לשני ותתנו בראש, כי כשהולכים לבד מגיעים מהר, אבל כשהולכים ביחד מגיעים רחוק. בהצלחה!

קצת על הסיירת– סיירת חרוב המיתולוגית פעלה בין השנים 1966-1974 בפיקוד המרכז.
זו הייתה סיירת רכובה ג’יפים אשר פורקה כי לא היה בה צורך. בנובמבר 2016 היא הורמה מתוך הצורך בחוד חנית לחטיבת כפיר. סיכת הסיירת מנציחה את הסיירת המיתלוגית, ייעודה ושיוכה: האריות מצביעים על שיוך היחידה לפיקוד מרכז, הג’יפ מסמל את משימות ואופי פעילות היחידה (בעבר), הכנפיים מסמלות את השיוך למערך המוצנח והחבצלת היא סמל המודיעין.

רב״ט אוריאן לוי לוחם בפלוגת ההכשרה של פלחה”ן צנחנים

למה חטיבת הצנחנים?
לפני השירות התאמנתי בפרויקט ההכנה לצה”ל של תנועת ”אחריי’, עשיתי שנת שירות בתנועה התאמנתי ואימנתי בני נוער בתנועה שחורטת על דגלה את ערכי צה”ל.
פלוגת החבלה יושבת תחת גדוד הסיור של חטיבת הצנחנים יעוד היחידה הינו חבלה בשטח האויב, מסלול מאוד מעניין לומדים חבלה קרוב לחודשיים.

מה אתה עושה בתפקיד?
ההכשרה אורכה שנה וארבעה חודשים, במהלך ההכשרה עוברים שבועות יעודיים בניהם שבוע ניווט, שבוע חבלה, שבוע לוחמה בשטח בנוי ועוד. אני כרגע בפלוגת ההכשרה של הפלחה”ן היושבת בבית ליד.

האווירה בחטיבה- אווירה של משפחה, הרבה צחוקים, חברים שאתה פוגש בצבא הם חברים לחיים.
הרגע הכי משמעותי בשירות- הרגע כה משמעותי עד כה בשירות הוא מסע הכומתה הלכנו  50 ק”מ מבית שמש לגבעת התחמושת, היו הרבה מורלים וגאווה גדולה רגע קבלת הכומתה הוא נקודת ציון חשובה בשירות הצבאי.

טיפ למתגייסים החדשים- בואו בראש פתוח, בואו ללמוד ולהתפתח לתת למסגרת לקחת אותך למקומות חדשים צרו כמה שיותר חברויות, זה הופך את השירות למשמעותי וכיף יותר וכמובן כולם מוזמנים לפלחהן!

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter