באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

החוקרים של יקנעם: התלמידים הציגו את פרי עבודתם ביריד באורט אלון

החוקרים של יקנעם: התלמידים הציגו את פרי עבודתם ביריד באורט אלון

 

לאחר חודשים בהם העלו השערות, ניסחו שאלות חקר, הכינו מערך ניסוי, הביאו ממצאים, קיימו דיונים והסיקו מסקנות, התכנסו באשכול פיס נציגי תלמידי שכבות ח’ וט’ של “אורט אלון”, ותלמידי שכבות ו’ מבתי החינוך היסודיים ביישוב ליריד חקר יישובי והציגו את מחקריהם השונים.

היריד נפתח בתערוכה בה הוצגו המחקרים השונים, והתלמידים הסבירו על התחום אותו בחרו לחקור, ועל המחקר שערכו והמסקנה אליה הגיעו. הנושאים שהוצגו על ידי התלמידים היו מגוונים והעידו על יצירתיות רבה.

בתום הצגת הפרויקטים התכנסו כולם באולם האשכול. איריס סלע, מנהלת המחלקה לחינוך יסודי בירכה את התלמידים והתלמידות בשם ראש העיר סימון אלפסי ומנהלת מחלקת החינוך ד”ר סימה ניסלבאום, ואמרה שמרגש מאוד לראות את המחקרים ולשמוע את ההסברים המנומקים. כמו כן חשיבה ביקורתית תוביל אותם להמצאות חדשות.

ד”ר אפרת דינרמן, רכזת חינוך וקהילה ביחידה הסביבתית, בירכה ואמרה שיקנעם צועדת יותר ויותר לכיוון הירוק, וכאן שמים דגש של פיתוח לצד שימור.

בסיום התקיימה פעילות מעבדתית במעבדות האשכול והתלמידים יצרו “פצצת אמבטיה” (סבון ריחני המתמוסס במי האמבט) אותה ארזו ולקחו הביתה.

ראש צוות ההיגוי ומנהלת אשכול פיס, אתי גולן: “יריד החקר הינו שיאו של תהליך לפתוח מיומנויות חקר מדעי וטכנולוגי ופתרון בעיות. ביקנעם הוא מתקיים זו השנה החמישית ברציפות והפך למסורת. התלמידים וצוות הרכזות למדעים הוכיחו גם השנה כי אם מציבים יעד ושואפים אליו, משיגים אותו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter