באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

החברה לפיתוח הגליל: “קיים איום גדול וממשי על עתיד החקלאות בגליל”

החברה לפיתוח הגליל:  “קיים איום גדול וממשי על עתיד החקלאות בגליל”

בחברה לפיתוח הגליל וראש המועצה האזורית גליל עליון, ממשיכים לפעול באינטנסיביות למניעת עלייה במחירי המים לחקלאות ובקיצוץ הקצאות המים לחקלאים. השבוע נפגשו אורי דורמן יו”ר החברה לפיתוח הגליל, עמוס לוין סמנכ”ל החקלאות ואלקנה בן ישר מנהל מו”פ (מחקר ופיתוח) צפון עם שר החקלאות אורי אריאל שהצפין לרגל וועידת הגליל.
השלושה הציגו בפני שר החקלאות את המציאות הבלתי אפשרית של ענף החקלאות בגליל בסיטואציה החדשה, עלייה במחיר המים לחקלאות כתוצאה מתיקון חוק 27, קיצוץ של כ- 30 אחוזים מהקצאות המים והגבלת ספיקת המינימום בגשר הפקק בחודשים בהם מתבצעת השקיה לגידולים הצמחיים.
יו”ר החברה לפיתוח הגליל אורי דורמן אמר: “אנו פועלים עם ראשי הרשויות על מנת לשנות את המצב הקשה, המהווה איום גדול וממשי על עתיד החקלאות בגליל העליון. לשמחתי השר הבין את המשמעות של קיצוץ המים לחקלאות והזמין את נציגי האזור לפגישה נוספת יחד עם בכירים מאגף התקציבים במשרד האוצר לבחינת דרכים לפתרון המצב”.
סמנכ”ל החקלאות בחברה לפיתוח הגליל עמוס לוין הוסיף ואמר: “עליית מחירי המים לחקלאות, הקיצוץ העצום של יותר מרבע מכמות המים לחקלאות וספיקה של כקוב וחצי בגשר הפקק, עלולים לגרום לפגיעה קשה של עשרות מיליונים בחקלאות בגליל ובעמק החולה בפרט”.
כאמור, השר הזמין את  ראש המועצה האזורית גליל עליון גיורא זלץ, יחד עם נציגי החברה לפיתוח הגליל לדיון מיוחד עם נציגי האוצר, עוד בטרם תתקיים פגישה של כל ראשי הרשויות המקומיות בגליל, על מנת לבחון דרכים להתמודדות עם המצב ולהקל על חקלאי הגליל בהמשך קיומו של ענף חקלאות משגשג ופורה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter