באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הושעיה: התושבים יקבלו את אות ההוקרה של קרן שלם

הושעיה: התושבים יקבלו את אות ההוקרה של קרן שלם

תושבי הושעיה יקבלו את אות ההוקרה על טיפולם באוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים. בצר “מברך על קבלת הפרס”

תושבי היישוב הושעיה, שבמועצה האזורית עמק יזרעאל,  יקבלו אות הוקרה מקרן שלם על היותם “קהילה מחבקת ומשלבת” לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.  הבחירה נעשתה לאחר שמחלקת הרווחה במועצה האזורית עמק יזרעאל, המלווה את היישוב ואת קהילת בעלי הצרכים המיוחדים המתגוררים בו, העבירה את המלצתה החמה לוועדת הפרס של קרן שלם, שכללה אישי ציבור ואנשי רווחה.  טקס הענקת אותות ופרסי מצויינות יתקיים ביום שני,  17.12.12 בהיכל התרבות בנתניה,  במעמד

אות הוקרה של קרן שלם
הושעיה. התושבים יקבלו את אות ההוקרה של קרן שלם. צילום: מעלה היצירה

שר הרווחה והשירותים החברתיים משה כחלון. בטכס יוענקו פרסים מקטגוריות שונות על תרומה והוקרה לפעילים, מסגרות,  עיריות ורשויות מקומיות, אשר בלטו השנה פעילותם  לקידום אוכלוסיית הצרכים המיוחדים ושילובם בקהילה.

בשנים האחרונות עם צמיחת היישוב הושעיה, שבמועצה האזורית עמק יזרעאל, גדל מספר ילדי היישוב בקהילה וביניהם גם מספר הילדים עם נכויות שונות  מוגבלות שכלית התפתחותית.  לפני 5 שנים הוקמה מועדונית “שקד” ע”י קהילת מתנדבים מהיישוב וביניהם ההורים.  המועדונית משלבת את הילדים בקהילה ונותנת להם מסגרת חברתית חמה ומלאת תוכן לשעות שאחרי בית-הספר.  בפעילות משולבים 50 בני נוער מהישוב המשמשים כחונכים לאותם ילדים (8 במספר) עשיה זו מקנה לילדי היישוב ערכים של תרומה וקבלת האחר.

ריבה מוסקל,  מנכ”ל קרן שלם : “אנו רואים בפרס “קהילה מחבקת” כפרס החשוב ביותר בהתאם לחזון קרן שלם.  קהילה אשר משכילה לקבל “ולחבק” אנשים שונים,  מיוחדים, היא קהילה בריאה ואיכותית.  פעילות תושבי הושעיה היא דוגמא מצויינת כיצד ניתן לשלב ילדים עם צרכים מיוחדים ולתת להם הזדמנות לפתח את עצמם עם תמיכת הקהילה מסביב”.

אייל בצר ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל: “עזרה וסיוע לפרט הם חלק בלתי נפרד מתפיסת העולם של קהילת הושעיה. זו קהילה חמה ומחבקת, בה זוכה כל משפחה ופרט ליחס חם, חיבוק ותמיכה מהקהילה בעת הצורך. המרגש שכל התושבים קשורים לעשייה החברתית מצעיר ועד זקן. אני מברך אותם על קבלת הפרס.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter