באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הוצאת המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה

ממשיכים להילחם על הוצאת המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה וקידום תכנית החדשנות למפרץ חיפה

לא מוותרים על שיקום האזור והשמירה על בריאות הציבור

המועצה המקומית קרית טבעון בשיתוף רשויות נוספות באזור בהן: עיריית חיפה, קריית אתא, קריית ביאליק, קריית מוצקין, קריית ים, נשר ורכסיםשלחו השבוע מכתב לראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, בו דרשו התערבותו המיידית בנוגע לכוונה לבצע שינוי בתכנית מפרץ החדשנות ולדחות את מועד פינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה.

במכתב נכתב: “על פי פרסומים בתקשורת, נדהמנו לגלות שפקידים במשרד האוצר מנסים לטרפד את התוכנית שיזם והוביל יועצך, פרופאבי שמחון. הטענות שמשמיעים הפקידים משוללות יסוד ותכליתן לדחות עוד ועוד את יישום התכנית המבורכת והחשובה כל כך לעתיד ופיתוח האזור.  

ועדת המנכלים שמינית אמורה להכריע החודש בסוגיה הזאת, ואנו רוצים שההחלטה שתתקבל תהיה ברוח תכניתו של פרופשמחון, עם לוחות זמנים מוגדרים המכוונים ל-2025 כשנת היעד ועם בשורה ליותר מחצי מיליון מתושבי חיפה, הקריות והסביבה שמשוועים לאוויר נקי ולמפרץ נקי ממזהמים

התכנית הינה מהפכנית וכוללת הקמת מאה אלף יחידות דיור, כ – 2 מיליון מר של שטחי תעסוקה, ופארק מטרופוליני שיקום מיד בתום ניקוי הקרקע ומי התהום
זאת בשורה בקנה מידה לאומי, שאתה, אדוני ראש הממשלה, יכול להיות חתום עליה.  

אנא ממך, אל תיתן לכמה פקידי אוצר לדחוק את התוכנית החשובה הזאת לתוך מגירה שם היא צפויה להעלות אבק, ולהותיר את מטרופולין חיפה עם מפרץ מזהם ועתיד מקרטע“.

ראש המועצה, עידו גרינבלום: “בהחלטה שרירותית, ללא בחינה מעמיקה או אחריות ציבורית, פקידים באוצר מחליטים, לכאורה, על סדר עדיפויות חדש, תחת סדר העדיפויות שהכתיבה הממשלה. זהו מהלך שאינו ער לסכנות הזיהום במפרץ ולא רואה לנגד עיניו את טובת הציבור באזור ואת השמירה על בריאותם של מאות אלפים מתושבי הסביבה. תכנית מפרץ החדשנות היא תכנית אשר בכוחה לייצר שינוי כיוון דרמטי בעתיד מפרץ חיפה, להוציא מכאן את המזהמים ולהבטיח עתיד נקי, סביבתי, חדשני לכל מפרץ חיפה. אנחנו קוראים לממשלת ישראל לקדם את תכנית מפרץ החדשנות באומץ  ומתוך אחריות לחצי מיליון ויותר תושבי האזור. ”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter