באנר עליון
באנר עליון

ה”הר הגיע” לכללית ביוקנעם

ה”הר הגיע” לכללית ביוקנעם

 

בכירי רשת בתי החולים הר סיני בארה”ב, המשמש כרגיל מקום “עליה לרגל” מכל העולם, הרחיקו עד למרפאת כללית ביוקנעם לשם לימוד מקרוב על מהלכים של יציאת בית חולים אל הקהילה והפעלת שירות מרפאתי.

צוות המרפאה החדשה של כללית ביוקנעם – עמק השלום זכה לארח משלחת מכובדת של בכירי רשת בתי החולים Mt. Sinai, המובילה בארה”ב, שבאו ללמוד, דווקא כאן, כיצד להפעיל שירות רפואי בקהילה. רשת בתי החולים בארה”ב עוברת מהלך משמעותי של “יציאה לקהילה”, כולל פתיחת מרפאות וגיבוש שירותים בקהילה.

לבתי החולים Mt. Sinai יש למעלה מ- 3 מיליון לקוחות, וברשת המרפאות שהופעלו לאחרונה מטעמה, יש בשלב זה למעלה מ-300,000 מטופלים, כשהרשת כולה נמצאת בתהליכי גידול מואץ. הסמנכ”לים מארה”ב ביקשו ללמוד מהניסיון הרב שנצבר בכללית – מרחב חיפה וגליל מערבי, בהובלתה של פרופ’ מ”ק חן שפירא, שבו מתקיים שילוב רפואת קהילה ובית חולים, במתכונת יחודית, של רצף טיפולי הניתן על ידי צוותים משולבים.

במהלך הסיור במרפאה החדשה שחנכה לאחרונה כללית ביקנעם – עמק השלום  התרשמו האורחים מהמבנה המרווח והחדיש וממגוון ואיכות השירותים הנגישים אשר מוצעים על ידי כללית במרפאה הפועלת בישוב קטן ופריפרי יחסית בקהילה. הם גילו עניין רב בהסבר שניתן  על ידי מנהלת המרפאה – ד”ר דקלה אגור כהן, באשר לפעילות במרפאה ולייחוד של שירותי רפואה בקהילה. ד”ר אגור כהן הדגישה את ייחודה של המרפאה כמקדמת בריאות, כולל מרכז סדנאות גדול ומרפאה יחודית לטיפול בילדים עם עודף משקל.

במהלך סיור בחדר המיון בבית חולים כרמל, מקבוצת כללית ובמרכז רפואי לין, הציגו בפניהם פרופ’ מ”ק חן שפירא – מנהלת המרחב, ד”ר אבי גולדברג – מנהל בי”ח כרמל וד”ר ארז אלון- מנהל מרכז רפואי לין, נתונים מרשימים על הפעילות הניתוחית והטיפולים הפולשניים שמתבצעים בקהילה, לאחר שהועתקו מבית החולים אל המרכז הרפואי בקהילה. חוויה משמעותית ומלמדת סיפק להם הסיור בשטח. הם התרשמו והתרגשו מאד בעת ביקור בית אצל חולה ALS והוריו המסורים ומהמפגש עם ד”ר סיוון אקסלרוד – מנהל היחידה לאישפוזי בית שמרכזת את הטיפול בחולים אלה. ביקור שהמחיש לאורחים את החשיבות שכללית מייחסת לטיפולי בית ואת המסירות המוחלטת של הצוות למטופלים ולבני המשפחה.

האורחים חזרו וציינו, מספר פעמים, שהם התרשמו מאד מהביקור בכללית בחיפה.

המפגש הסתיים בארוחה משותפת שהיוותה הזדמות לרקום יחסים אישיים ולגבש תוכיות לשיתופי פעולה.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter