באנר עליון
באנר עליון

מזג האויר: ההצפות בדרך

מזג האויר: ההצפות בדרך

מערכת גשם קיצונית עומדת להגיע לארץ ובתחנה המטאורולוגית יקנעם עלית עוקבים אחרי מזג האויר בדריכות. בשלב זה צפויות כמויות מאוד גדולות של גשם אשר עלולות לגרום להצפות אך לא צפוי שלג.

התחנה המטאורולוגית יקנעם עלית הוציאה אזהרה חמורה בשל הסופה העומדת להגיע לאזור בימים הקרובים. על פי המודלים מדובר בסופה קיצונית העשויה לגרום לשיבושים קשים הן במערכת החשמל והן בתשתית הכבישים כשבמקומות המועדים כגון לגדות הקישון ייתכנו הצפות משמעותיות.

מערכת גשם
הקישון מוצף. צילום: רונן צומר.

זוהי מערכת הגשם ה- 15 של החורף הנוכחי שאת אותותיה מתחילים להרגיש כבר היום. המערכת צפויה להמטיר כמויות גבוהות של גשם ללא מועד סיום הנראה לעין כשלפי שעה לא נראה כי נזכה לראות שלג כמו שקרה במערכת הקודמת וזאת בשל העובדה שהטמפרטורות לא יהיו נמוכות מספיק, עם זאת ייתכן שינוי בנושא ובתחנה המטאורולוגית יקנעם עלית עוקבים אחרי האפשרות הזו.

בנוסף פרסמה התחנה את סיכום המשקעים לחודש ינואר ולפיו היה חודש ינואר גשום וקר מהרגיל: טמפרטורת המינימום המוחלט ירדה מתחת לאפס וקבעה שיא של 8 שנים ובימים רבים הטמפרטורה נעה סמוך מאוד לאפס מעלות. במהלך החודש נצפו תופעות של קרה חמורה וקרח על המכוניות. כמויות משקעים בינואר היו מעל הממוצע ועמדו על 172.8 מ”מ גשם שמהווים 109% מהממוצע החודשי. כמות המשקעים הכללית עד כה עומדת על 397.4 מ”מ המהווים 92% מהממוצע לעונה. מדובר בנתון מאכזב למרות אירועי הגשם המשמעותיים שחווינו והוא נובע מכך שחודש דצמבר היה שחון במיוחד עם 34 מ”מ גשם בלבד יחסית ל-153 מ”מ בממוצע רב שנתי.

התחנה המטאורולוגית יקנעם עלית: “מדובר במערכת חריגה, הן בכמויות המשקעים והן במשך הזמן. מערכת המשקעים הקרובה עלולה להפוך לסערה עם מאות מילימטרים של גשם בצפון, רוחות חזקות, מטחי ברד וסופות רעמים וברקים כולל אפשרות לשלגים בטווח הרחוק. למעשה, מדובר באירוע מזג אוויר חריג”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter