באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הדפסה חסכונית וידידותית לסביבה

הדפסה חסכונית וידידותית לסביבה

Hardware-Printer-Green-iconרובנו מדפיסים הרבה מאוד מסמכים במהלך חיינו. עצים רבים נכרתים ודיו רב ויקר נשפך על דפים. אבל הבזבוז העצום הזה אינו גזרה משמיים: ניתן בהחלט גם להדפיס וגם לחסוך כסף. חברת אפסון ממליצה:

1. השלב הראשון בחיסכון, מתחיל בבחירת מדפסת המתאימה לצרכים שלכם. האם מדובר במשרד המדפיס מסמכים, או במדפסת של ילד, המדפיסה תמונות וציורים? חשוב לבחון את צריכת החשמל של המדפסת בזמן עבודה ובזמן “השינה” שלה.

2. ישנן מדפסות בעלות מחסניות דיו נפרדות לכל צבע, המאפשרות לרכוש רק את הצבע שאזל, ולא את כל החבילה. גם זול יותר, וגם לא מזהם את הסביבה, כמו לזרוק מחסנית שחלק מהצבעים שלה עדיין מלאים.

3. יש כיום מדפסות שיודעות להדפיס משני צידי הדף. גם במדפסות רגילות ניתן להדפיס משני צידי הדף ע”י שינוי הגדרות ההדפסה במערכת ההפעלה: תחילה מדפיסים צד אחד, ואז הופכים את החבילה, מחזירים אותה למגש הדפים, ומדפיסים את הצד השני. המחשב יידע להדפיס את הדפים לפי הסדר הנכון.

4. אם הגודל לא חשוב לכם, העיקר המידע – ניתן להדפיס גם מספר עמודים על דף אחד. בהגדרות ההדפסה בוחרים להדפיס אפילו שניים או ארבעה דפים, או יותר אפילו, על דף אחד וכך חוסכים במקום (התכונה אינה זמינה בהדפסה ‘ללא גבולות’).

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter