באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

האקדמית עמק יזרעאל משיקה פרויקט לימוד מעשי

האקדמית עמק יזרעאל משיקה פרויקט לימוד מעשי

החל משנת הלימודים תשע”ג יקיים החוג למדע המדינה באקדמית עמק יזרעאל את “פורום ראש החוג למדע המדינה”, שמטרתו להפגיש את הסטודנטים ואנשי הקהילה הסובבת עם אישי ציבור בעלי ניסיון מעשי עשיר בתחומי הפוליטיקה, היחסים הבינלאומיים ומדיניות החוץ של מדינת ישראל  ולאפשר ביניהם שיח.

 בוגרי אקדמיה רבים טוענים כי הפער בין הלימודים האקדמיים לבין הנסיון המעשי הנדרש בעבודה הוא עצום ובאקדמית עמק יזרעאל החליטו לעשות מעשה. ראש החוג למדע המדינה, פרופ’ ארנון גוטפלד החל בפרויקט לימוד מעשי. גוטפלד רואה חשיבות רבה בחשיפת הסטודנטים לאישי ציבור שהידע שלהם הוא אינו רק אקדמי, אלא בעיקר מעשי והוא נובע מניסיונם רב השנים בתחומי העשייה הדיפלומטית, הפוליטיקה ומדיניות החוץ. לדבריו: “מאוד חשוב להביא לידיעת הסטודנטים, מעבר לתיאוריות, גם את נקודת המבט ואת הניסיון של האנשים שעוסקים בעבודה הזאת באופן יום יומי”.

פרויקט לימוד מעשי
הרצאה ראשונה בסדרה. צילום: ענת בית הלחמי

במפגש הראשון יארח החוג את אלי אבידר, לשעבר ראש הנציגות הישראלית בקטאר והממונה על הקשר עם התקשורת במדינות ערב, אשר כיהן גם בתפקיד הקונסול הכללי של ישראל בהונג קונג ועומד כיום בראש “הפורום למזרח תיכון חכם”- הפורום ליזמות מדינית אחראית.

 הרצאתו תעסוק בשאלה “הקשר הדיפלומטי עם מדינות ערב- הייתכן קצר חמור בתקשורת?”

בספרו “התהום” הוא מראה את הכשל הישראלי בהבנת מערכת הערכים, ההתנהגות והתרבות של שכנינו, כשל שהופך לפעמים את המשאים ומתנים עם הערבים לנידונים לכישלון מראש.  הספר מבוסס גם על ניסיונו כאדם שנולד וגדל במדינה ערבית וגם על ניסיונו הרב כדיפלומט.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter