באנר עליון
באנר עליון

האם כדאי לעשות ביטוח משכנתא בבנק או בחברת ביטוח?

האם כדאי לעשות ביטוח משכנתא בבנק או בחברת ביטוח?

השוואה בין ביטוח משכנתא שמוצע על ידי הבנק המלווה לבין ביטוח של חברות אחרות יכולה לעזור לכם לחסוך בהוצאות השוטפות. ברוב המקרים עדיף לרכוש את הביטוח מחברת ביטוח מקצועית, ובמאמר הבא נסביר מדוע

האם כדאי לעשות ביטוח משכנתא בבנק או בחברת ביטוח

ביטוח משכנתא כולל כידוע שני סוגים של ביטוחים – חיים ומבנה. ביטוח החיים במשכנתא נועד להבטיח לבנק שיהיה מי שישלם את החזרי ההלוואה במידה ויקרה לכם חלילה אסון, בעוד ביטוח המבנה נועד לכסות את ההלוואה שנטלתם למקרה שייגרם למבנה נזק גדול שיגרום לירידת ערך משמעותית. בנוסף, ביטוח הדירה שבו תכללו יכול לכלול גם ביטוח תכולה, אך הבנק לא דורש זאת.

שאלת המפתח היא האם כדאי לרכוש ביטוח משכנתא מהבנק, או מחברת ביטוח אחרת. כל מי שנוטל משכנתא מקבל הצעה לרכוש את הביטוח מחברה שעובדת עם הבנק. ביטוח כזה לעיתים נרכש גם במסגרת המשכנתא עצמה, כאשר הלקוח נושא בהוצאות בצורה משותפת. לעומת זאת, ביטוח חיצוני נרכש מחברות אחרות והוא מספק ללקוח טווח רחב יותר של גמישות.

טיפים להשוואת מחירים בין מחירי ביטוח

סקר שוק והשוואה בין הצעות של חברות ביטוח שונות הם חלק בלתי נפרד מתהליך נטילת המשכנתא שלכם. במסגרת סקר השוק תוכלו גם להשוות בין ההצעה של סוכנות הביטוח שעובדת עם הבנק, לבין הצעות של חברות ביטוח אחרת. כאן המקום להדגיש: הבנק עצמו לא מוכר לכם פוליסת ביטוח, והוא לא מתפקד כחברת ביטוח. לבנק יש סוכנות ביטוח שעובדת איתו, והיא מצידה משרתת חברת ביטוח מסוימת.

מנגד, חברת ביטוח חיצונית תהיה ברוב המקרים משתלמת יותר כי היא תאפשר התאמה ספציפית של הפוליסה. עליכם לבדוק האם הבנק מאפשר רכישת הרחבות והאם הסוכנות שהוא עובד איתה בכלל מייצגת חברת ביטוח אמינה.

כדאי לתת עדיפות לחברת ביטוח כמו AIG, שנבחרה על ידי רשות שוק ההון במשרד האוצר כחברה הזולה והמועדפת ביותר על ציבור הלקוחות בארץ. AIG גם זוכה לדירוג גבוהה במדד שירות חברות הביטוח של משרד האוצר והיא יכולה לעזור לכם לישון בשקט בלילה.

לחצו כאן  ח לקבלת הצעת מחיר משתלמת ביותר של ביטוח משכנתא

השיקולים לבחירת חברת ביטוח

סוכנות הביטוח של הבנק עלולה לנצל את המצב הרגיש שאתם נמצאים בו כדי להסתיר פרטים מסוימים בפוליסה. לחילופין, חברת ביטוח חיצונית שתציג בפניכם את התמונה המלאה כי אתם עדיין לא לקוחות שלה. כמובן שיש לבחון כל מקרה לגופו ולא לקפוץ למסקנות לא מבוססות, אך אין ספק שמדובר על שיקול רלוונטי.

עוד שיקול לבחירת חברת ביטוח היא האפשרות להתאים בין סכום הביטוח לבין סכום ההחזר שנותר לאורך חיי ההלוואה. כך תוכלו לבחור חברת ביטוח אמינה ולהוזיל את דמי הביטוח עבור ביטוח החיים. לבסוף, ודאו שאתם רוכשים פוליסה תקנית. זו פוליסה שתספק לכם אפשרות ביטול ללא קנסות.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter