באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

האגודה החקלאית אליקים הודיעה על התנגדות נחרצת לתכנית הסיפוח

האגודה החקלאית אליקים הודיעה על התנגדות נחרצת לתכנית הסיפוח

במכתב חד משמעי שהוציאה האגודה לראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי, הודיעו אנשי היישוב כי הם מתנגדים באופן נחרץ וחסר פשרות להעברת המושב אליקים לתחום השיפוט של יוקנעם עילית.

עוד צוין במכתב כי אנשי היישוב והוועד יפעלו בשיתוף פעולה עם המועצה האזורית ויעשו “את כל הנדרש על מנת להסיר האיום של עיריית יוקנעם על מושב אליקים.”

לדברי האגודה המושב “נמצא בהליכים תכנוניים וקנייניים הנוגדים לחלוטין הוצאת המקרקעין מאחזקתו ולפיכך לא יסכימו לכל מהלך שיפגע  בהליכים הללו.

בנוסף שיגר השבוע חולבסקי אגרת לאנשי היישוב אליקים ובה כתב: שיוזמת הסיפוח של ראש עיריית יוקנעם עילית לקרוע את המושב מהמועצה ולהפכו לשכונת צדדית בתוך העיר, תשים סוף למסורת ארוכת השנים של אליקים כמושב, ותפקיר למעשה את גורלו של המושב”

חולבסקי פנה לתושבים אישית וציין כי בשנים האחרונות המועצה השקיעה כספים ומשאבים רבים, בחיזוקו של המושב, ובחיזוק התשתיות החינוכיות והאזרחיות שבו. הוא כתב כי הוא מודע לכך שחוסר הוודאות בנוגע לעתיד מהווה קרקע פורה לאישי ציבור ולאינטרסנטיים ציניים “לפזר הבטחות ריקות מתוכן, שבינם לבין המציאות אין דבר וחצי דבר.” חולבסקי הציג באגרת רשימה ארוכה של תקציבים הישגים ופרויקטים שהוביל וקידם במושב בשנים האחרונות, בהשקעה של מיליוני שקלים. “אנחנו עסוקים בעשייה ולא בפיזור הבטחות”, כתב.

חולבסקי אף אמר כי מהיום שנכנס לתפקידו לפני כשלוש שנים, הוא שם את אליקים “בראש סדר העדיפויות” שלו, וכי המחויבות שלו למושב ולתושבי המקום איננה מוטלת בספק. ראש המועצה האזורית מגידו הדגיש כי הוא יוזם ומלווה מקרוב כל תכנית וכל רעיון לפיתוח ולשדרוג המקום. תושבים רבים הגיבו לאגרת והביעו התנגדות נחרצת לרעיון הסיפוח וחזקו את וועד המושב על המכתב ששגרו השבוע.

חולבסקי חתם את המכתב בדברים הבאים ורשם: “התכנית לקרוע מאתנו אלפי דונמים ולספח את יישובינו-לא תצליח. זו מלחמה על הבית, על הצביון והעתיד של כולנו. על מרקם החיים והעתיד של ילדנו, ועל כוחנו כקהילה לשמר ולהגשים את מה שדור המייסדים חלם להשיג ולממש.”

תגובת עיריית יקנעם:

“אנו מאוד שמחים בשביל תושבי אליקים שלאחר שנים רבות יש אגודה חקלאית, ושמחים עוד יותר שהמועצה האזורית מגידו מתחייבת להשקיע בפיתוח היישובים בכלל ובאליקים בפרט, כך שהישג אחד מרכזי לתכנית כבר יש. בנוסף, יודגש שוב שראש העיר התחייב לשמור על הצביון הכפרי והחקלאי  של כל היישובים שיצורפו ליקנעם במידה ויצורפו, ובמידת הצורך הוא יעשה זאת באישור כל המוסדות, ובחתימה מול שר הפנים. נזכיר שוב, שעיריית יקנעם הגישה בקשה לוועדה הגאוגרפית, ובכל מקרה הוועדה היא זו שתקבע, ואנו נכבד כל החלטה שתתקבל. נמשיך לעשות ככל יכולתנו על מנת לשמור על שכנות טובה”.

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter