באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ד”ר אוסקר עדר

ד”ר אוסקר עדר נולד בגרמניה ב-1925 לאב יהודי ואם נוצריה. המשפחה הסתירה את העובדה שהאב יהודי ואוסקר נשלח לתנועת הנוער הנאצי, כרבים מבני גילו. במהלך המלחמה התגייס אוסקר עדר לקורס טייס ועם סיומה החל ללמוד משפטים. לאחר שסיים תואר דוקטור למשפטים הוא מתקבל לעבודה כעורך דין במחלקת ההלוואות בבנק.

אוסקר לא חש בנוח עם עבודתו ומחליט לחפש את עצמו במזרח. הוא מתפטר מעבודתו ויחד עם חבר פקיסטני נסע להודו תוך כדי שהוא חולף  בטורקיה, בסוריה ובעיראק. אוסקר הגיע להודו, למד באשרמים ומקדשים שונים, טייל וחקר דתות.

אוסקר החל להתעמק בתנ”ך וגילה ששם משפחתו עדר הינו שם תנכי. בעקבות הגילוי גמלה בו ההחלטה לבקר בארץ ישראל. לאחר חודשים רבים של מסע רגלי דרך פרס, עיראק וירדן הגיע אוסקר עדר לירושלים בשנת 1956, ממש בסיום מבצע קדש.

לאחר תקופה קצרה בירושלים, הצטרף אוסקר לקיבוץ הזורע שם החל ללמוד באולפן ושינה את שמו מאוסקר עדר לאשר אדר. הוא רכש, ב- 1960, בכסף שקיבל מאביו, 8 דונם בעמק השלום ומשתקע שם עם ידיד בשם אדריאן.

ב- 1964 הצטרף לאוסקר ואדריאן נוצרי אוסטרי בשם הרמן בצנר.

ב 1968 אשר מחליט להתגייר ועובר ברית מילה. הוא מכיר את רעייתו   נעמי (שמשנה את שמה יותר מאוחר לחנה).ועובר להתגורר עמה בדירתה שבירושלים.

ב- 1969 החל אשר ללמוד באוניברסיטה העברית ומקבל תואר דוקטור למחשבה יהודית. הוא כותב רבות על היהדות והאסלאם.  הוא עובר קורס להדרכת תיירים ומתחיל לעסוק במקצוע זה ב 1971.

ד”ר אשר אדר שמר על קשר חם עם עמותת לטם לאורך השנים ונפטר בשיבה טובה בשנת 2011.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter