באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

דירקטורים ממשרד החינוך של סין ביקרו בבית ספר לשגרירים צעירים בעיר

דירקטורים ממשרד החינוך של סין ביקרו בבית ספר לשגרירים צעירים בעיר

במסגרת שיתופי פעולה של בית ספר “חן”, בניהולה של רחל אמרני, לקידום יזמות בינלאומית, הגיעה לעיר ביום רביעי ה-21.5.2017, משלחת דירקטורים ממשרד החינוך של סין.

מטרת הביקור הייתה ליזום חיבורים בין בתי ספר, לצפות ולשמוע על החינוך בעיר.  תחילה נפגשו חברי המשלחת עם ראש מינהל החינוך רמי הופנברג ושמעו על התכניות המובילות של מינהל החינוך העירוני. הופנברג סיפר על הייחודיות של כל אחד מבתי הספר היסודיים בעיר, על מגמות הלימוד במסלולים השונים בבתי הספר העל יסודיים ועל כך שכל תלמיד בעיר ממצה את כישוריו ויכולותיו בבית הספר בו הוא לומד.

לאחר הפגישה הגיעו חברי המשלחת לבית החינוך הצומח פאול קור (בי”ס יסודי)  המלמד בגישה הוליסטית, שם מתקיים פרויקט של “שגרירים צעירים” (תלמידי כיתות ד’).

בית הספר הצומח פאול קור, בניהולה של אסנת סחייק, פועל בגישה הוליסטית הנותנת מענה לגוף, לנפש ולרוח ורואה את הילד כשלם. הגישה ההוליסטית מבוססת על הנטייה הטבעית לנוע לחקור ולהיות עצמאי. גישה זו מאמינה בהצמחת מנהיגי העתיד ובמתן כלים מגיל צעיר, מתוך אמונה  ששינויים צריכים להתחיל מהיסוד. האורחים התרשמו מהלמידה המתבצעת בהרבה אופנים ומהילדים המחייכים, והביעו רצון לשיתוף פעולה בין בית הספר פאול קור ובתי ספר בסין.

בהמשך נפגשו הדירקטורים עם השגרירים הצעירים (בני הנוער) הפועלים לאורך כל השנה.

הפרויקט הינו נדבך נוסף מפעילות מגוונת כאשר המטרה היא לתת לתלמידים מצטיינים כלים בעזרת קורסים בנושאים שונים כגון: דיפלומטיה, עיתונאות, יזמות, סטארט אפ, כאשר המטרה היא לקדם חיבור בין תרבויות.

רחל אמרני, מנהלת בית הספר לשגרירים צעירים “אני רואה חשיבות רבה לבניית גשר עם מדינות העולם, מצד אחד הדבר תורם לשיפור תדמיתה של מדינת ישראל ומצד שני, הפעילות מלמדת לקבל את האחר. חשוב להראות את הפנים היפות של המדינה לעולם, ואלה הם בעיקר בני הנוער שלנו, לכן יוזמות חדשות ויצירתיות שעשויות לעזור להשגת מטרה זו מתקבלות אצלנו בברכה. עיריית פתח תקוה מטפחת דור של דיפלומטים שיהפכו למנהיגי העתיד ותכנית זו משתלבת היטב עם שאיפתה של העיר פתח תקוה למצוינות בחינוך”.

  • השגרירים הצעירים מארחים דירקטורים מסין
  • השגרירים הצעירים מארחים דירקטורים מסין

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter