באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

דור מפונק / מאת שרון טל ברנע

דור מפונק / מאת שרון טל ברנע
בובות יושבות מול המסך.

ישבתי במשרד ופתחתי מייל נחמד עם מצגת על ההבדלים בין ילדות העבר והילדות היום פעם לפני המון שנים כשאני הייתי ילדה (ואני בת 45) כשלא היו חגורות בטיחות, פלאפונים, מחשבים, אייפדים ווי וכדומה היינו כל הזמן בחוץ או רוכבים על אופניים, או רצים והכי חשוב לכל מקום היינו נוסעים באוטובוס.

הייתי ספורטאית והייתי צריכה להגיע לבד לאימונים ולתחרויות או באוטובוס או שהתקשרתי מהבית בטלפון חוגה לבדוק מי מסיע אותי ואני מדברת עוד על גיל יסודי. למדנו לדאוג לעצמנו בבגדים שלבשתי כבר מזמן דהה האטיקט כי הם עברו אלי בירושה במקרה הטוב רק מאחותי הגדולה ולא היתה שום חשיבות למותג. העיקר שהייתי נקייה.

והיום – יש סלולרי מחשב איפוד איפד פייסבוק ועוד שכלולי תקשורת שדרך אגב אני בעדם ובעד ההתפתחות הטכנולוגיה היא אכן מאפשרת לנו יותר. אבל אז אני קוראת כתבה בעיתון על פינוק הילדים שלנו! אני קוראת ויודעת שנכון הוא.

כאמא ל 4 ילדים בטווח גילאים 21  עד 3 שנים אני מצהירה- אנחנו הדור שלי מקלקל את העתיד – והעיקר שיהיה שקט!!!

מסכמה עם כל מה שכותבים ואומרים. ככל שעובר הזמן אני מוצאת את עצמי חריגה יותר ויותר בכך שהילדים שלי שותפים למטלות הבית. כן, כן, גם הבנים מנקים אבק, שוטפים רצפה בחדרים שלהם, מפעילים מדיח ועוד …כי הם חלק מהחיים בבית. תפקידם בשנים האלו הוא ללמוד ומכיוון שאין הם מפרנסים הם נוטלים חלק במטלות הבית. מתלבשים בפשטות, לא מותגים, המצחיק הוא שאפילו אין להם דרישות לכך, לא מעזים לזרוק פסולת על הרצפה, ממחזרים ובזמן נסיעה משפחתית אף אחד לא יושב עם אוזניות, נהפוך הוא משוחחים, שרים, משחקים משחקי מילים. הייתם מאמינים שגם בני בן ה 16 משתף פעולה.  כך שכל נסיעה היא חוויה. עדיין לבני בן ה 13 יש שעת שינה וכיבוי אורות. יש הקפדה על שעת קריאה, שליטה על שעות מחשב.

ילדי נוסעים באוטובוס או באופניים לאימונים לרכבת או הולכים ברגל במושב. ותאמינו לי שי 1.5 קמ לתחנה הקרובה אז מה?

ביתי הקטנה בת 3 החלה השנה את לימודיה במערכת החינוך במושב. גן קטן אסלה אחת קצת צפוף אבל היא מאושרת אוהבים אותה מחייכים אליה היא יוצאת לטיול כל בוקר ואופה לחמניות בכל יום שישי. נכון שאת האפייה עצמה עושים בגן הסמוך אבל לא קרה פעם אחת שהיא באה הביתה והתלוננה על כך. כמו כן היא לא התלוננה שהייתה צריכה לשירותים ונאלצה להתאפק או שצפוף בגן. להפך היא לומדת לשתף לוותר ולהסתדר עם מה שיש. היא רק בת 3 כל מה שאני רוצה שהיא תרגיש רצויה תקבל ערכי אהבת הארץ והאדמה כל השאר מתגמד.

שרון טל ברנע, מתגוררת במושב בית שערים. 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter