באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

דוד אריאלי בראיון סיכום, תחילת שנה וסליחות.

דוד אריאלי בראיון סיכום, תחילת שנה וסליחות.
לקראת ראש השנה שאלנו את ראש המועצה המקומית קרית טבעון, מספר שאלות על השנה שהייתה, השנה שתהיה ועל מה הוא מבקש סליחה לקראת יום כיפור. עונת הבחירות כבר כאן.

השנה הבאה הולכת להיות שנת בחירות, מה התוכניות שלך באופו אישי וכראש ראשות לשנה הקרובה? בשנה הקרובה אני רוצה להתמקד במספר פרויקטים חשובים: חשוב לי להשלים כהלכה את פרויקט הבריכה, לקדם את ההפרדה במקור, לגייס כספים לטובת ריבודי כבישים בקריה, לקדם פתרונות לזוגות צעירים תושבי הקריה וליישם בהצלחה את הפתיחה המבוקרת של אזורי הרישום והייחודיות בבתי הספר היסודיים ביישוב.

 מה הדבר שאתה הכי כגאה בו שעשית בשנה האחרונה?

הבריכה היא הפרויקט שאני הכי גאה בו, והדבר התאפשר אך ורק לאחר שיקום הניהול הכספי של הרשות. קיבלתי ב 2008 מועצה עם בעיות קשות של תזרים מזומנים, העדר מספק של גבייה, העדר מיצוי הכנסות מנכסים  קיימים ושיעור מזערי של גיוס כספים ממשרדי ממשלה. כתוצאה מהגדלת ההכנסות, מפעולות של התייעלות כלכלית וחסכון בהוצאות, הצלחנו בשנים בודדות, גזבר המועצה בגיבוי שלי ושל הנהלת המועצה, לגרום לתקבולים גבוהים יותר  ולרווח את התקציב באופן כזה שיש לנו היום את האמצעים לעמוד בהחזרי הלוואה שנתיים.  תקציב פרויקט הבריכה, שעומד על 13 מיליון ₪ בנוי מ-  750 אלף שקל שגויסו מהספורטוטו, מיליון שקל שהבאתי מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל,  3 מיליון ש”ח נלקחו מקרן הפיתוח של הרשות ו- 8 ש”ח מיליון הינם הלוואה שהנהלת המועצה אישרה לי לקחת.

רק ההתייעלות הכלכלית אפשרה לנו לקחת את ההלוואה, שכן ההחזרים השנתיים עומדים על כ- 700 אלף ש”ח. חשוב לציין כי הפרויקט אמור להסתיים באוגוסט 2013 ובחודשים הקרובים אנו נוציא מכרז למפעיל מועדון הספורט.

האם יש משהו שאתה מצטער שלא הספקת לעשות בשנה האחרונה (הן באופן אישי, והן במסגרת התפקיד)? 

אם יש משהו שאני מצטער עליו זה נושא ה”יבש רטוב” והפרדה במקור – מכיוון שמשרד להגנת הסביבה עד כה לא נתן פתרונות קצה לנושא, לצערי הרב לא יכולנו להיכנס לתכנית. הערכה היא שבשנה הקרובה צפויים להתגבר על הקושי במתן פתרונות קצה ואני מאמין ומקווה שגם אנחנו נוכל להגיע למצב של הפרדה במקור. לנו זה חשוב במיוחד בשל הרגישות האקולוגית הגבוהה שיש בקרב תושבי הקריה.

האם יש משהו חשוב שאתה רוצה להספיק לעשות בשנה הקרובה? 

לבחור מפעיל לבריכה – מדובר בחלטה שנצטרך להידרש אליה בחודשים הקרובים של השנה החדשה. מדובר בנושא מורכב כיוון שחשוב לנו למצוא מפעיל שידע לחיות בהרמוניה עם גופי ספורט נוספים אשר פעילים ביישוב. כמו גם, חשוב לנו לראות כיצד ניתן לבחור מפעיל שרמת המחירים שלו תהיה שווה לכל נפש ועדיין יהיה רווחי. כיום תושבים רבים מהקריה רוכשים שירותי מועדון ספורט בנופית, יקנעם או בנשר, בחירה נכונה של מפעיל תביא לכך שכל התושבים ירכשו את השירותים האלה בטבעון וברמה הגבוהה ביותר.

 לאחר ראש השנה, מגיעים ימי סליחות – אם היית צריך לבקש סליחה מהתושבים בגלל משהו, מה זה היה?

הייתי רוצה לבקש סליחה מכל אחד ואחת, שמרגיש שלא היינו מספיק תגובתיים. על פי רוב אנו עושים מאמצים ניכרים להגיב בהקדם, אך פה ושם אם חטאנו באיטיות, על כך אני מבקש סליחה.

באופן אישי, מה תאחל לעצמך לשנה הקרובה?

להיבחר שוב

ברכת שנה טובה מאת ראש דוד אריאלי לתושבי טבעון: 

ראשית, חשוב לי להודות לעובדי ומנהלי המועצה על ההשקעה הרבה ועל המסירות בעבודתם. אני רוצה להודות מקרב לב לחברי הנהלת המועצה –  סגן ראש המועצה דוד גבאי , סגן ראש המועצה  עו”ד שלמה מושיץ, דרזנר ניקול, אבי בן יוסף ודוד חורש, על שת”פ פורה ומבורך, אנו נמשיך כך גם בשנה הבאה.

ולתושבי הקריה אני מאחל, בשם המועצה, עובדיה, וחברי המליאה-  חג שמח ושנה טובה ומבורכת, מי ייתן ובשנה זו יתגשמו כל משאלות ליבכם, תרוו נחת ותזכו לבריאות ושמחה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter