באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

גני ילדים חדשים

גני ילדים חדשים

עיריית יקנעם ממשיכה לבנות במרץ רב מוסדות חינוך,  ובישיבת מועצת העיר האחרונה אישרה המועצה את המלצתו של ראש העיר, סימון אלפסי לתב”ר (תקציב בלתי רגיל) בסך של כשישה מיליון ₪ לבניית שישה גני ילדים בחלקה המערבי של השכונה הירוקה שער הגיא.

הגנים החדשים יהיו חלק מקומפלקס חינוכי שיוקם בחלקה המערבי של השכונה. לשם בנייתם גייס ראש העיר ממשרד החינוך כ- 4.9 מיליון ₪ ואת ההפרש תממן עיריית יקנעם.  ששת הגנים ייבנו בקומפלקס מרכזי אחד על שטח של כ- 4.5 דונם. הקומפלקס יכלול שלושה מבנים ובכל מבנה יהיו שתי כיתות גן. בכניסה לקומפלקס תהיה רחבה עירונית המתחברת לשטח ציבורי עירוני.

הגנים החדשים יהיו מפוארים והם ייבנו בהתאם לתכנון קפדני שנעשה זה מכבר והסתיים. הגנים יהיו חלק מקריית חינוך, ובמקום ייבנה גם בית חינוך יסודי חדש בעלות של כ- 26 מיליון ₪ ואשר יכלול 24 כיתות, ספריה, מעבדות, מגרש ספורט ועוד. השלמת בניית הגנים צפויה להיות עם השלמת בניית יחידות הדיור בחלקה המערבי של השכונה ואכלוסם של הבתים.

תחילת הבנייה הצפויה הינה בחודשים הקרובים, והצפי לסיום הבנייה ולפתיחתם של הגנים הוא בשנת הלימודים תשפ”ג, קרי ספטמבר 2022.

ראש העיר, סימון אלפסי:

יקנעם ממשיכה להתפתח ולדאוג למוסדות חינוך לדורות הבאים. אני שמח שאנו בונים מתחם גני ילדים, והילדים ייהנו מגנים מושקעים ומהודרים. חשוב לא פחות שאנו בונים במקביל לבנייה בשכונה כך שעם אכלוסם של הבתים הגנים כמו עוד מוסדות יהיו מוכנים לקליטה. אני מודה למשרד החינוך על חלקו בתקצוב הפרויקט”.

צילום: דוברות עירית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter