באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

גיוס נובמבר טיפים חשובים למתגייסים

גיוס נובמבר טיפים חשובים למתגייסים

נציגים מגולני,גבעתי,נח”ל,הנדסה קרבית,שיריון,תצפיתניות בעזה ,סוללת פטריוט ומדריכי צניחה, ממתינים לכם בבאקום, כל נציג עם סיפור מהסרטים

בשבוע הקרוב יתקיים גיוס נרחב לחטיבות החי”ר של צה”ל. בשבוע זה אלפי מלש”בים(מועמדים לשרות ביטחון) נרגשים מתחילים את שירותם הצבאי במגוון תפקידי לוחמה, חשובים ומשמעותיים. לקראת הדרך החדשה, החיילים הוותקים מוסרים טיפים למתגייסים שיעזרו להם לעבור את השירות הצבאי בצורה הכי טובה שאפשר, בייחוד שאת הדרך הזו ממש, עברו הם בעצמם לפני זמן קצר

נפתח בחטיבת גולני, החטיבה מספר 1. ואת הטיפ למתגייסים מן החטיבה ימסור אחד מן הלוחמים בסיירת החטיבה, סמל עומר ברחנין. אני, סמל עומר ברחנין, בן 20 מצור יגאל. התגייסתי במרץ 16׳ לחטיבה מספר 1, חטיבת גולני והיום אני לוחם בסיירת גולני. הטיפ שלי הוא להגיע הכי נעולים והכי חדורי מוטיבציה שאפשר! הגעתם לחטיבה הכי מבוקשת בצבא עם מורשת קרב עשירה. כל אקט, ריצה, תרגיל או מסע עלול להיות קשה ותרצו להרים ידיים אך צריך לזכור שההכשרה הקשה בסוף תביא לגאווה ענקית של להיות לוחם בגולני!

נמשיך בחטיבת הנח”ל, שהמאפיין המרכזי שלה הוא ההון האנושי. את הטיפים מן החטיבה הירוקה מוסר מפקד הפלוגה הרובאית של גדוד 50, סרן ולד לויטנסקי. פלוגתו היא זו שסיכלה במהלך התעסוקה המבצעית שני פיגועים בצומת הגוש, ומצטרפת לשאר הגדוד בפעילות מבצעית להגנה על תושבי הגזרה מידי יום ולילה. כמפקד וותיק בחטיבה, מוסר  סרן ולד למתגייסים החדשים: “למתגייסי חטיבת הנח”ל, ברוכים הבאים לחטיבה הלוחמת הטובה ביותר בצה”ל. נכנסתם למשפחה חזקה, מלוכדת ומקצועית – החטיבה הירוקה. לפניכם מסלול מאתגר, קשה, מלמד ומשמעותי שבסופו תפכו לחלק מהחוד המבצעי של צה”ל. כלוחמים תזכו להגן על המדינה באופן הישיר ביותר, ע”י תעסוקה מבצעית בגזרות כמו אזור יהודה ושומרון, גבול רצועת עזה, גבול לבנון וסוריה. חשוב שתדעו שהחטיבה מיועדת ללחימה בכלל הגזרות בעת הצורך, ומאז הקמתה לקחנו חלק בכל המבצעים הבולטים כמו “עופרת יצוקה” ו”צוק איתן”, וכן לחמנו בעומק, במלחמת לבנון השנייה. אנו שמחים לקבל אתכם לשורותינו, מאחלים לכם בהצלחה, ומצפים מכם להמשיך את מורשתינו נאמנה”.

את הטיפים מן החטיבה שהכול חולמים להגיע אליה, חטיבת גבעתי, ימסור לוחם ותיק בחטיבה סמ״ר בן דהן. בן דהן, הוא בן ה-21 מחדרה, ומשרת כקשר מ״פ בגדוד צבר בחטיבת גבעתי.  בן התגייס בנובמבר 2015 כלוחם בחטיבה, עד מהרה יצא לקורס מ״כים וכעת תופס קו יחד עם חייליו בחברון.  ״הטיפ הכי גדול ממני אליכם הוא פשוט לזרום. אתם עתידים להגיע למקום חדש ולפגוש אנשים חדשים. תהיו פתוחים לשינויים, תכירו את החברים החדשים שמסביבכם. בעיני הדבר החשוב ביותר הוא ערך החברות, אם יש לכם חברים טובים אתכם, הכול יהיה פשוט יותר״, מספר בן ומוסיף, ״החטיבה מאתגרת מבחינות רבות, בסופו של דבר אנחנו עושים את הדברים בשקט ומגיעים להישגים גבוהים. מחכים לכם״.

את הטיפ בשם התצפיתניות מוסרת תצפיתנית בנחל עוז, סמל יובל שלום. אני יובל שלום בת 20 מיבנה. התגייסתי ביולי 2016, ומזה כשנה וארבעה חודשים אני משרתת כתצפיתנית בנחל עוז. ״כשנודע לי ששובצתי כתצפיתנית אני חייבת להודות שדי התבאסתי. היום, נוכחתי לדעת שטעיתי כשבחרתי להקשיב לסטיגמות שמוכרות לכולנו״, משתפת שובל ומוסיפה׳ ״נכון, זה תפקיד מאתגר ולא פשוט אבל אין לי ספק כי העשייה שלנו היא מהחשובות והמספקות ביותר. הטיפ שלי בשבילכן הוא להגיע לתפקיד בראש פתוח, בטוחה שעד מהרה תצטרפו למשפחה הגדולה שלנו ותמצאו חברים לחיים, החל מתצפיתניות בגזרה ועד לוחמים שתופסים קו. תמיד תזכרו שאנחנו ״העיניים של המדינה״, שהאחריות שמונחת לנו על הכתפיים היא עצומה״.

את הטיפ בשם לוחמי ההגנה האווירית ימסור מ”מ בסוללת פטריוט בדימונה, סג״ם אורי נוריאלי.. אורי הוא בן 20, ובוגר בתיכון ׳בגין׳ במגמת כימיה ומשפטים. אורי התגייס בדצמבר 2015 להיות לוחם בהגנה אווירית, חיש מהר התקדם בשרשרת הפיקוד וכיום משרת כמ”מ. תבדקו מה כל מערכת עושה לפני הגיוס, ככה תוכלו לתעדף יותר טוב מה אתם רוצים.  כל אחת מן המערכות היא עולם ומלואו. כדאי לראות לראות מה מעניין אתכם על פי- רמת מבצעיות, אירועי התקופה האחרונה, קריאת כתבות בנושא ולחקור כמה שאפשר. המלצה נוספת שלי למתגייסים היא להתייעץ עם אנשים שהתגייסו לחיל האוויר, להביא שעון עם סטופר, לכתוב שם על הציוד. וחשוב מכך, משפט המפתח לדעתי הוא להבין לאן אתה מתגייס ומה המטרה והאחריות שלך.

את הטיפ למתגייסי השיריון מוסר מפקד טירונים בבסיס שיזפון, מוסר סמל איתי קופמן. התגייסתי במרץ 2015 לחיל השריון, עשיתי מסלול של שמונה חודשים בבסיס שיזפון, בסיס האימונים של החיל, המשכתי לגדוד ובהמשך יצאתי לקורס מפקדי טנקים. היום אני מפקד טירונים. איתי מוסר למתגייסים: “תירגעו, תנסו להכיר מישהו, זה יעזור לכם. קצת צחוקים עוזרים להרגע. חשוב מאוד להקשיב למפקדים, לעשות מה שאומרים לכם. המפקדים יודעים איך לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר. כשתגיעו לשעת הט”ש דבר ראשון תתקשרו להורים, כדי שיוכלו להיות רגועים.  אל תשכחו להביא ביגוד חם, דברים אישיים שיעלו  חיוך על השפתיים, ותבואו מוכנים עם גלח”ץ. תיהנו ותנצלו כל רגע, תכירו חברים לחיים והכי חשוב תהיו אתם. בהצלחה נוב’ 17′.

את ההמלצות למתגייסי חיל ההנדסה ימסור מפקד בגדוד 601 של הכשרה מתקדמת בבית הספר להנדסה קרבית, סמ”ר סהר טביב זדה. “אני כאן בשביל לתת לכם, המתגייסים להנדסה קרבית, כמה טיפים ולהכין אתכם למה שתעברו בשבוע הראשון שלכם בצבא: אחרי שרשרת החיול בבקו”ם תגיעו לבהל”ץ – בית הספר להנדסה צבאית. תביאו אתכם בגדים חמים, מחברת ועטים כי אתם הולכים ללמוד הרבה. השבוע הראשון שלכם הוא למעשה שבוע קליטה ותתכוננו, בהנדסה סוגרים את השבת הראשונה. תהיו מוכנים, אתם עומדים לעבור בר אור- בוחן הכושר הצה”לי.  אני רוצה לאחל לכם בהצלחה – אתם בפתחו של שירות משמעותי. תמיד תזכרו שבחיל ההנדסה הכומתה צבעה כסף והאנשים זהב.

סמל ניר מזמר, מדריך צניחה ותיק מביא כמה טיפים חשובים מהנסיון שלו למתגייסים לתפקיד הדרכת צניחה: “תהיו קפדנים ודקדקנים בכל מה שתעשו, תהיו שקולים במה שתעשו וחשבו לעומק. קחו אחריות על כל שתעשו, לטוב ולרע, ותזכרו לקחת את הדברים בקלות, אל תתנו למשהו להפיל אתכם. החברים שאתה פוגש בצבא הם חברים לכל החיים. גלו חברות ואכפתיות לסובבים אותכם. תשקיעו בכל מה שתעשו, שאפו וצפו מעצמכם ליותר, ממה שאתם חושבים שאתם מסוגלים, חשבו מחוץ לקופסה. תהיו רגועים בכל סיטואציה שתפגשו, ושיהיה לכם הרבה בהצלחה!”.

  • גיוס נובמבר טיפים חשובים למתגייסים
  • גיוס נובמבר טיפים חשובים למתגייסים
  • סיום-מסע-כומתה-צנחנים-2
  • גיוס נובמבר טיפים חשובים למתגייסים

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter