באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

גיא זקס “מצב החינוך ברמת ישי הנמוך ביותר ביחס ליישובי האזור”

גיא זקס “מצב החינוך ברמת ישי הנמוך ביותר ביחס ליישובי האזור”

חבר המועצה גיא זקס תוקף את ראש המועצה,עופר בן אליעזר על מה שהוא מכנה “כשלונו של בן אליעזר בנושא החינוך” וזאת לאור תוצאות דו”ח מדלן. בן אליעזר ודוברו,נועם רגב, בוחרים שלא להגיב.

בעקבות פרסומים בשבוע שעבר על “שביעות רצון” בקרב מועצת רמת ישי מנתוני המיצ”ב של בתי הספר ביישוב, אשר לכאורה מציגים מצב טוב של מערכת החינוך ביישוב, ניתוח שנעשה בסיעת עתיד רמת ישי מעלה דווקא מצב עגום של החינוך ביישוב: רמת ישי ניצבת במקום הראשון מבחינת צפיפות הכיתות ושחיקת

דרוג מדלן
בית הספר ארזים. תוצאות לא מספיק טובות.

המורים, במקום השני באלימות בבתי הספר ובמקום האחרון בשביעות רצון התלמידים.

מניתוח דו”ח “מדלן” על מצב החינוך באזור,  ביחס לתחקיר “מעריב” לפני שנתיים, עולה כי גדל הפער בצפיפות הכיתות בין 2010 ל-2012. על פי תחקיר מעריב עמד, בשנת 2010, ממוצע התלמידים לכיתה על 28.6. ואילו בשנת 2012 הוא כבר קפץ ל-31 תלמידים לכיתה, על פי דו”ח חברת “מדלן”. עוד עולה כאמור מדו”ח “מדלן” כי רמת ישי עומדת עם 16.5% אחוז מהתלמידים אשר חווים אירועי אלימות בחודש, בעת שהיא דומה ביחס זה ליקנעם ושניה רק לקרית טבעון (בבית הספר היסודי “ארזים” אחוז זה עומד על 23%!!!);  רמת ישי במקום הראשון בשחיקת מורים עם 49% מהמורים המדווחים על שחיקה (67% ממורי חטיבת הביניים “היובל”!); רמת ישי ניצבת במקום האחרון בשביעות רצון התלמידים, עם 65% בלבד שביעות רצון של תלמידי היישוב.

חבר המועצה גיא זקס, מועמד סיעת עתיד רמת ישי לראשות המועצה: “הנתונים מראים באופן חד משמעי – עופר בן אליעזר נכשל בחינוך בזמן כהונתו! ציוני המיצ”ב הכלליים של רמת ישי אמנם גבוהים יחסית, בעיקר משום שברמת ישי יש שני בתי ספר בלבד לעומת למעלה מחמישה בכל יישוב אחר שבדקנו, מה שמוביל לשונות גבוהה יותר בציונים. אין בציונים אלו נחמה, על רקע המצב העגום והקשה של מערכת החינוך ביישוב . המועצה שילמה 40,000 שקלים לחברה חיצונית שתכין עבורנו תוכנית אב לחינוך, ובסוף לא הציבה בתוכה את הקטנת הכיתות כיעד. הנתונים מראים כי דווקא בכהונת המועצה הזו, צפיפות הכיתות גדלה. אני מתחייב כי כראש המועצה הבא של רמת ישי נציב את הקטנת הכיתות כיעד, נפצל מיידית את שכבה ב’ של השנה שבה 39 תלמידים בכיתה, נשקיע בהעשרת תלמידים ומורים להגברת שביעות רצונם ונשקיע רבות באקלים בית ספרי מונע אלימות”.

ראש המועצה,עופר בן אליעזר ודוברו נועם רגב, בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter