באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בשורה של אירועים חגגה יקנעם 51 שנים לאיחודה של ירושלים, וקיימה טקס זיכרון לנספים העולים מאתיופיה

בשורה של אירועים חגגה יקנעם 51 שנים לאיחודה של ירושלים, וקיימה טקס זיכרון לנספים העולים מאתיופיה

בסימן: “ישראל חוגגת 70, יקנעם בת 68, ו- 51 שנים לאיחודה של ירושלים”, קיימו בבית החינוך “אורנים” את הטקס היישובי המרכזי לציון איחודה של ירושלים.

הטקס היישובי המרכזי לציון יום ירושלים
הטקס היישובי המרכזי לציון יום ירושלים

הטקס נפתח בשיר “יא ליל”, ולאחריו בירכה מנהלת בית החינוך, יפה וקנין את ירושלים ואת תלמידיה. וקנין אמרה שירושלים עושה את כל ישראל חברים, והוסיפה שירושלים מייצגת את הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל. המנהלת ציינה שירושלים על פי חז”ל היא מרכז העולם. וקנין סיימה את דבריה בתפילה שירושלים תאחד את כל תושביה ותושבי האזור כולו.

ראש העיר סימון אלפסי הביא מדבריה של כלת פרס ישראל, מרים פרץ שסיפרה איך אביה סיפר לה על ירושלים שלא הכיר, והוסיף שמאז ומעולם חלומו של כל יהודי הוא להגיע לירושלים. יו”ר הנהגת ההורים, שרית דבח בירכה בשם ההורים, ואמרה שטקס יום ירושלים הוא אירוע משמעותי בבית החינוך. יו”ר הנהגת התלמידים בבית החינוך, אוסטריך ויויאן אמרה שלכל אחד יש את ירושלים שלו, והוסיפה שירושלים תמיד הייתה מוקד געגועיו של כל יהודי ושהיא שלנו לעד. ויויאן אמרה שהיא מייחלת שתמיד ישרור שלום בינינו ובין שכנינו וזה ייתן סיכוי לכולנו לחיים טובים.

בתום הדברים והברכות נערך הטקס המסורתי בהשתתפות כל תלמידי בית החינוך. הטקס כלל קטעי קריאה, שירים וריקודים. התלמידים בהדרכתה של תמי הרשקוביץ רקדו, בין היתר עם דגלי המדינה. הריקודים כללו גם את ריקוד האימהות המסורתי עם ילדיהם תלמידי בית החינוך. הטקס הסתיים בשירת התקווה.

בבית החינוך “הדסים” ערכו טקס זיכרון לנספים העולים מאתיופיה באנדרטה “ביתא ישראל”  שהוקמה לזכרם. מנהלת בית החינוך, יפעת כוכבא אמרה שסיפור הקמת מדינת ישראל שזור בסיפורי גבורה ועלייה. המנהלת הדגישה בדבריה שסיפור קהילת יהדות אתיופיה הוא סיפור מופלא ויהודי אתיופיה דבקו תמיד ביהדות ובתורה, והוסיפה שהקהילה שילמה על החלום ועל הייעוד, ואנו זוכרים את אחינו שחלמו את החלום. רה”ע, סימון אלפסי אמר שבאנו לזכור את אלו שחלמו ולא הגיעו לירושלים. רה”ע ציין שאנו מעריכים ומוקירים את הקהילה ונמשיך לפעול למענה כדי שירגישו ישראלים לכל דבר. רה”ע אמר שמדובר בקהילה טובה, חכמה, וציונית שמגיע לה הכל.

במהלך הטקס הביאה תושבת העיר, מרים אקלה את סיפורה האישי כמי שצעדה וילדה את בתה בדרכים. כמו כן, הודלקה משואה לזכרם של הנספים, ונציג הקהילה סוונטו מקונן אמר יזכור וקדיש. את הטקס הובילו תלמידי שכבת ה והוא כלל קטעי קריאה, ושירה. בטקס השתתפו בין היתר תושבי העיר מהקהילה, סבים וסבתות של תלמידי שכבת ו’ כחלק מתכנית “קשר רב דורי” שמובלת בבית החינוך.

ראש העיר, סימון אלפסי:

“יקנעם ציינה את יום ירושלים בשורה של אירועים אותם הובילו בתי החינוך וקהילת התושבים. הטקסים בבתי החינוך אורנים והדסים היו נפלאים והתלמידים סיפרו על המיוחדות של ירושלים ועל העלייה אליה. ירושלים היא אבן היסוד של האומה, ולב החלומות היהודיים. אני מברך על פתיחת שגרירות ארה”ב בירושלים, ומודה לנשיא ארה”ב על החלטתו. יקנעם מצדיעה לקהילת יוצאי אתיופיה. אנו זוכרים את הנספים שלא הצליחו להגשים את חלומם ולהגיע לארץ הקודש ולירושלים. אני מודה לבתי החינוך אורנים והדסים על הכנת טקסים מושקעים ונפלאים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter