באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בפעם הראשונה ביקנעם פרויקט שנת שירות

בפעם הראשונה ביקנעם פרויקט שנת שירות

שנת שירות, הידועה יותר בשמה הנפוץ: ש”ש, מאפשרת לבני נוער להצטרף למסלולי התנדבות במגוון נרחב של תחומי קהילה כמסלול מעצב דרך חיים והכנה לשלוש שנות שירות החובה בצה”ל. במסגרת הפרויקט הגיעו ליקנעם תשעה מתנדבים

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי אירח בלשכתו לפגישת היכרות את המתנדבים החדשים והבטיח להם שהעירייה וכל שאר הגורמים יעמדו לרשותם בכל דבר ועניין שהם יזדקקו לו.

מנהלת אגף החינוך סימה ניסלבאום בירכה את המתנדבות והמתנדבים ואמרה להם שביקנעם קידום הנוער הוא יעד מרכזי, וסיפרה להם שהם הגיעו ליישוב שהוא קהילה, ובקהילה הזו הנתינה היא ערך עליון, והם דוגמא ומופת עבורנו.

הנערות והנערים הגיעו ליקנעם מכל רחבי הארץ, ובין היתר מיישובים כמו: רמת השרון, בית יהושע, ברור חיל, רמת השבים, תל אביב, שדרות, ועוד. במסגרת פעילותם הם התנדבו בכל רחבי העיר במסגרות בוקר בבתי החינוך, במחלקת הנוער, במסגרת עיר ללא אלימות ועוד, ובמסגרות אחר הצהרים של מחלקות הנוער.

כחלק מפעילותם  פתחו המתנדבים ביוזמה חדשה שמטרתה לתת מענה נוסף ואיכותי לבילוי בני הנוער בחופשת סוכות, והללו הפעילו מאחורי אולם הספורט “דהרי” במהלך כל חול המועד את פרויקט “סוכה 24”. הפרויקט כוון לנוער וילדים והוא פעל במשך 24 שעות כאשר במתחם היו בין היתר: סדנאות, תחרויות, מסיבות, פינות ישיבה לנוער ועוד.

פרויקט שנת שירות מתקיים ביקנעם השנה בפעם הראשונה, והכוונה היא להפוך אותו למסורת יישובית. הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה בין עיריית יקנעם, אגף החינוך בעירייה, מתנ”ס יקנעם, מחלקת הנוער העירונית, ועמותת “שחרות”.

 

 

ראש העיר מר סימון אלפסי:

“אני מברך את המתנדבות והמתנדבים שהגיעו ליקנעם על מנת לתת ולתרום מעצמם למען הקהילה ביישוב. לתת זו מעלה גדולה מאוד בה כולם מרוויחים, ואני בטוח שכמו שהמתנדבות והמתנדבים תורמים, כך הם גם נתרמים. השינשינים מגיעים ליישוב בעל אוכלוסייה מגוונת ועם אנשים שאוהבים לתרום למען הקהילה,  ואני משוכנע שהם יחושו סיפוק אדיר בפעילותם.”

מנהל מחלקת הנוער, נדב נוסבאום:

“מחלקת הנוער ביקנעם מחנכת את בני הנוער לערכים של נתינה, תרומה לזולת ואהבת חינם.  מתנדבי שנת השירות שהגיעו לעיר מהווים בעצם נוכחותם במסגרות החינוך בעיר דוגמה ומופת לבני הנעורים. תשעת המופלאים מגדילים את מצבת כוח האדם של המחלקה באופן משמעותי ומאפשרים לנו לתת מענים רבים ואיכותיים יותר לבני הנוער של יקנעם, ודוגמה לכך היא פרויקט  “סוכה 24/7 שהחבר’ה יזמו לקראת חופשת הסוכות לטובת תושבי העיר ובני הנוער בפרט. אני מודה לראש העיר על הירתמותו לפרויקט החשוב כל כך, למנהלת אגף, למנכ”ל רשת המרכזים הקהילתיים על התמיכה הרבה, וכמובן לארז אלף מנכ”ל שותף בעמותת “שחרות” על שיתוף הפעולה המוצלח ולאחל לכולנו שנה טובה.”

מתנדב שנת שירות נטע ברסלר:

“אנחנו נורא מתרגשים גם מהכניסה ליקנעם ולשירות שנתי בכלל, וגם מהפרויקט החדש שהקמנו- “סוכה 24″. אנחנו שמחים על ההזדמנות שניתנה לנו לתת יד במאמץ המשותף לשיפור פני העיר. אני חושב שמטרת העל שלנו היא לתרום בחינוך כי בסופו של דבר משם הכל מתחיל.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter