באנר עליון
באנר עליון

בסמת טבעון : כותבים יצירתי

בסמת טבעון : כותבים יצירתי

‘עטים וסרטים’ , טקס הוקרה לתלמידים ומורים בדואים משתתפי תהליך הכתיבה היצירתית לשנת תשע”ה הביא לבסמת טבעון נציגים מ-37 בתי ספר שונים, מ 13 יישובים בדואים.

בטקס ההוקרה המסורתי השנתי “אקלאם ואפלאם” (עטים וסרטונים ) שנערך זה מקרוב במרכז הקהילתי המערבי בבסמת טבעון לקחו חלק כ 300 משתפים ובכלל זה תלמידים בדואים מהיסודיים ומהחטיבת הביניים  וכן מפקחים ,  מנהלי  בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים  במגזר הבדואי במחוז ,  מורים, רכזים, ומדריכים. במקום נכחו נציגי  37 בתי ספר מ- 13 ישובים בדואים .

עטים וכותבים
תלמידי בסמת טבעון. צילום: דוברות משרד החינוך

הטקס נערך בסימן סובלנות , הכלה  וקבלת השונה ובמסגרתו הוצגו היצירות הבית ספריות במעין יריד שהבליט את תהליך העיסוק בנושא הכתיבה היצירתית בשפת האם על כל מרכביה: הבנת הנשמע, קריאה, כתיבה, דיבור והיבטים לשוניים. בכינוס ניכרה  העשייה בכל מוסדות החינוך המשתתפים שהציגו התוצרים על פלקטים מיוחדים בנוסף לסרטונים ומצגות בהתאם. כשבנוסף הופק סרט אחד משותף אשר כלל לקט מכל הסרטים  , כשלושים במספר. בסופו של היום חולקו תעודות השתתפות לבתי הספר, למנהלים, לרכזי השפה הערבית ולכל מי שתרמו לקידום היום המאתגר , החווייתי והמעשיר .

מנהלת מחוז הצפון של משרד החינוך, ד”ר אורנה שמחון אמרה בטקס: “כתיבה יוצרת חייבת להיות הגרזן לים הקפוא השוכן בקרבנו,  כתב בשעתו פרנץ קפקא . אני מברכת את ילדי המיגזר הבדואי בצפון ומוריהם לרגל ‘יום השיא’ והטקס ‘עטים וסרטים’ בנושא הכתיבה היצירתית לשנת הלימודים תשע”ה . אני מאחלת לכותבים הצעירים שיצירתם תהיה הגרזן שיבקע את הים הקפוא המפריד בין בני האנוש ויהיה גם זה שיפתח, יפשיר , יחמם ויכשיר את הלבבות ”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter